Ne nadarmo ho nazývají zázrakem: Regulace tlaku už za 7 dní, stačí jedna lžíce denně

Vysoký krevní tlak je nebezpečný problém, který se může snadno podepsat na vašem zdraví. Snížit jej však lze snadno, a to pomocí správného přírodního léku.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vysoký krevní tlak je rizikový faktor kardiovaskulárních onemocnění, včetně srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Pokud se s ním tedy potýkáte, je vhodné co nejdříve zakročit, abyste se ochránili před potenciálními problémy – nemusíte však nutně užívat drahé léčivé prostředky plné chemikálií. Skvěle vám totiž postačí správně připravený recept z přírodních ingrediencí, jako je zázvor, česnek a například také med. Ingredience stačí smíchat, přidat do svého denního režimu a budete zdraví během několika dní.  

Vysoký krevní tlak

Pokud bojujete s vysokým krevním tlakem nebo cholesterolem, rozhodně byste měli vyzkoušet tento jednoduchý lék ze snadno dostupných a levných ingrediencí – ani jeho chuť není natolik špatná. Pravidelná konzumace je navíc skvělou prevencí před řadou chorob, včetně zimního nachlazení a chřipek, infekcí a dokonce také rakoviny. Za těmito účinky stojí především zázvor, česnek, jablečný ocet, med a citronová šťáva. Jedná se o nejsilnější přírodní léčiva, která posunou vaše zdraví na novou úroveň. 

Nejlepší na tomto léku je, že je velmi jednoduchý a snadný na výrobu, takže vám nezabere ani mnoho času. Je ovšem důležité poznamenat, že pokud užíváte léky nebo trpíte vážnou nemocí, raději se před jeho konzumací poraďte se svým praktickým lékařem. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

 • kousek strouhaného zázvoru
 • jeden stroužek česneku (nakrájený)
 • 1 polévkovou lžíci jablečného octa
 • 1 polévkovou lžíci medu
 • 1 polévkovou lžíci citronové šťávy

Jakmile budete připraveni, vložte všechny ingredience do mixéru a mixujte 30 sekund při vysoké rychlosti. Hotovou směs následně přelijte do vhodné nádoby a uchovávejte v ledničce – pro získání co nejlepších účinků jezte 1 polévkovou lžíci denně, a to nejméně po dobu 1 týdne. 

Jak se chránit před vysokým krevním tlakem 


Před vysokým krevním tlakem se můžete chránit také přijmutím některých návyků zdravého životního stylu. Patří mezi ně především:

 • Zdravá strava: Dodržujte vyváženou stravu bohatou na ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, nízkotučné mléčné výrobky, libové bílkoviny a zdravé tuky. 
 • Omezte konzumaci alkoholu: Příliš velká konzumace alkoholu může zvyšovat krevní tlak, a proto se snažte pít s mírou. 
 • Kontrola hmotnosti: Obezita je jedním z faktorů, který může zvýšit riziko vysokého krevního tlaku, a proto se snažte udržovat svou váhu. 
 • Pravidelná fyzická aktivita: Snažte se pravidelně cvičit, a to ideálně 150 minut týdně. Fyzická aktivita pomáhá snižovat krevní tlak a udržuje srdce silné.
iZdroj fotografie: Freepik
 • Omezte stres: Pokud vás trápí stres, snažte se najít způsoby, jak se s ním vypořádat. Jedná se o nebezpečný faktor, který může ovlivňovat krevní tlak.
 • Přestaňte kouřit: Pravidelné kouření cigaret může zvyšovat krevní tlak a stejně tak i riziko srdečních chorob. 
 • Omezte konzumaci kofeinu: U některých lidí může nadměrná konzumace kofeinu zvýšit krevní tlak. 

Dodržování těchto doporučení může snížit riziko vysokého krevního tlaku a pomoci udržovat srdce a cévy v dobré kondici. Pokud však máte jakékoliv zdravotní problémy nebo obavy ohledně vašeho krevního tlaku, raději se co nejdříve poraďte se svým praktickým lékařem, který vám poradí co dále.

Jak se před vysokým krevním tlakem chráníte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články