Lidový pomocník číslo 1: Med v kombinaci se žloutkem zničí nepříjemný kašel

Med je velmi silné přírodní léčivo, které dokáže obzvláště účinně léčit nepříjemný kašel. Stačí si připravit správný nápoj a úlevu pocítíte téměř ihned.

i Zdroj fotografie: Francisco O. Juane Fernández / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Syrový med je velmi užitečná potravina, kterou mnozí zastánci tradiční medicíny považují za silné přírodní léčivo. To především díky jeho obsahu účinných živin a důležitých antioxidantů, které obsahuje – právě díky nim totiž disponuje řadou zdraví prospěšných přínosů pro lidské zdraví, a to zejména co se týče podpory funkce srdce a rychlejší léčby kašle. Abyste z něj mohli vytěžit co nejvíce i vy, stačí si z něj podle Ayana Habtemariam připravit správnou směs nebo jej přidat do svého každodenního jídelníčku. 

1) Zlepšuje hladinu cukru v krvi

Med oproti běžným sladidlům nabízí určité benefity pro krevní oběh, a to zejména co se týče regulace hladiny cukru v krvi. To především proto, že obsahuje velmi silné antioxidanty, které chrání cévy před poškozením a snižují riziko vzniku metabolického syndromu a cukrovky 2. typu. Kromě toho tato lahodná potravina také dokáže zvyšovat hladinu adiponektinu, důležitého hormonu, který snižuje zánět a obecně zlepšuje regulaci hladiny cukru v krvi. Stále je však důležité poznamenat, že byste jej měli pro jeho vysoký obsah kalorií užívat s mírou. 

2) Podporuje zdraví srdce

Med může také pomáhat předcházet srdečním onemocněním. To především proto, že účinně snižuje krevní tlak, zlepšuje hladinu tuků v krvi, reguluje srdeční tep a zabraňuje odumírání zdravých buněk. Všechny tyto faktory mohou mít velmi pozitivní vliv na zdraví vašeho srdce a dokáží jej tak chránit před nebezpečím. Kromě toho pak tato lahodná potravina také obvykle obsahuje propolis, což je druh pryskyřice, který výrazně zlepšuje hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi. 

3) Snadnější hojení ran

Již ve starodávném Egyptě se med používal k hojení ran a popálenin – není proto divu, že se tato praxe užívá jak v alternativní, tak i odborné medicíně dodnes. Jedná se navíc o účinný lék proti vředům na nohách způsobených cukrovkou. Těmito schopnostmi disponuje především díky svým antibakteriálním a protizánětlivým účinkům, kterými dokáže předčit mnohé komerční léky. Je také dobré poznamenat, že se med v současné době začíná čím dál více osvědčovat při léčbě dalších kožních onemocnění, včetně lupénky a herpetických lézí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Silný přírodní lék proti kašli

Med je také velmi účinný prostředek proti nepříjemnému kašli a tento jedinečný přírodní lék na jeho bázi vám pomůže s jeho léčbou – stejně tak se osvědčil při zmírnění příznaků bronchitidy, zápalu plic, nachlazení, bolesti v krku a chrapotu. Kromě toho také prospívá imunitnímu systému a činní jej obranyschopnějším. K jeho přípravě budete potřebovat 4 obyčejné ingredience, a to: 

  • 1 ks žloutek
  • 1 polévková lžíce medu
  • kousek změklého másla
  • 3 polévkové lžíce teplého živočišného mléka

Postup je poté již velmi jednoduchý. Stačí smíchat žloutek s polévkovou lžící medu – pořádně, abyste získali jednolitou směs. Do té následně přidejte kousek změklého másla (nejlépe zahřátého na 60 stupňů Celsia). Poté začněte opět důkladně míchat. Pokud vám však zůstanou hrudky, nemusíte se obávat. Nakonec totiž stačí přidat 3 polévkové lžíce teplého živočišného mléka, které je při míchání rozpustí. Ve výsledku byste měli získat žlutavou hustou směs. Tu stačí vypít či sníst, a to nejlépe ráno na lačný žaludek. 

Jak často jíte med vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články