Stará dobrá želatina: Světe, div se, nabízí až 8 způsobů, jak pomoc vašemu zdraví

Želatina nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí ji přidat do svého jídelníčku a již po několika týdnech budete moci pocítit pozitivní změny.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Želatinu zná většina lidí spíše jako ingredienci do dezertů a jiných lahodných dobrot. Mnozí s však neuvědomují, že se jedná taktéž o skvělé přírodní léčivo, které nabízí řadu prospěšných přínosů pro lidské tělo. Stačí ji přitom zařadit do svého jídelníčku a pozitivní změny budete moci pocítit již velmi brzy – pomůže vám například s žaludečními vředy, posílí vaše nehty a zbaví vás vrásek. To vše navíc pouze za pár korun a bez jakýchkoliv potenciálních vedlejších účinků, což se o většině komerčních prostředků říci bohužel nedá. 

Bolesti kloubů a osteoporóza

Bolest kloubů je nepříjemný problém, který trápí většinu dospělé populace. Pokud si však chcete ulevit, nemusíte používat drahé komerční prostředky. Skvěle vám dokáže pomoci obyčejná želatina – tu stačí zařadit do svého každodenního jídelníčku a přinese vám téměř okamžitou úlevu. Podle některých studií je také možné, že její pravidelná konzumace výrazně snižuje riziko a zároveň účinně zmírňuje bolestivé příznaky osteoporózy. V případě, že se však problém nelepší, raději se poraďte se svým praktickým lékařem. 

Trávení a žaludeční vředy 

Dalším úžasným přínosem želatiny je skutečnost, že podporuje proces trávení a dokonce pomáhá urychlit hojení žaludečních vředů. To především díky tomu, že obsahuje dlouhou řadu aminokyselin, které vyhlazují žaludeční stěny a podporují funkce každého orgánu v trávicím traktu. Použít ji můžete například i v momentě, kdy vás začnou trápit zažívací potíže – v takovém případě vám dokáže pomoci téměř ihned a zabránit opakovanému výskytu bolestivých a nepříjemných příznaků. 

Posiluje nehty a vlasy 

Pokud máte slabé nehty, ponořte si ruce na dvě minuty do roztoku z 15 gramů želatiny a 1 šálku vody. Stejně tak vám tato skvělá ingredience pomůže posílit, zahustit a hydratovat vlasy. V takovém případě smíchejte 1 polévkovou lžíci želatiny v prášku s 1/2 šálkem studené vody, poté přidejte 1/2 šálku horké vody, 1 lžičku jablečného octa a 1 lžičku medu – míchejte, dokud směs nebude mít konzistenci želé, a poté si ji vmasírujte do vlasů nebo pokožky hlavy. Nechte působit 5 minut a nakonec opláchněte teplou vodou.

Zdravé nehty iZdroj fotografie: Depositphotos
Želatina podporuje zdraví nehtů a léčí příznaky jejich onemocnění

Už žádné vrásky 

Vrásky jsou nepříjemný problém, který trápí většinu žen. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte podstupovat chirurgické operace nebo užívat drahé komerční prostředky pro jejich odstranění – želatina vám skvěle pomůže i v tomto případě. Důvodem je především skutečnost, že dodává tělu aminokyseliny a kolagen, což jsou látky potřebné k vyplnění pokožky a redukci strií. Stejně tak podporují celkové zdraví kůže, její regeneraci a také ji udržují pružnou. Stačí želatinu zařadit do svého pravidelného jídelníčku a změnu poznáte brzy. 

Lepší spánek 

Spánek je nedílná součást života, a proto by na něj měl každý dbát. Pokud totiž nespíte dostatečně, dochází ke zhoršení mnoha tělesných funkcí a zároveň také zvýšení rizika vzniku nebezpečných onemocnění, jako je například rakovina nebo také kardiovaskulární choroby. Abyste si dostatečně a kvalitně odpočali, můžete těsně před spaním sníst trochu želatiny, která vám pomůže snadněji usnout a udrží váš odpočinek nepřerušovaný. Pamatujte, že pro zachování optimálního zdraví je důležité spát 7 až 8 hodin denně. 

Jak často používáte želatinu vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články