Zimní sirup z nebes: Během pár minut odezní nachlazení, rýma i chřipka

S chřipkou, nachlazením a nepříjemnou rýmou si hravě poradí tento zimní sirup. K jeho přípravě budete potřebovat pouze pár ingrediencí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zimní období je často spojováno s nepříjemnými problémy, jako je nachlazení, chronická rýma či chřipka. Pokud tyto stavy postihly i vás, nemusíte však nutně spěchat k lékaři pro léky plné chemie, které navíc často stojí plno peněz. Pomoci vám dokáže dle odbornice Amy Richter totiž i obyčejná domácí směs ze správných ingrediencí, které možná již máte u sebe doma nebo je lze koupit za pár korun v každém obchodě s potravinami.

Datle nabízí nespočet zdravotních přínosů 

Hlavní složkou účinné léčivé směsi jsou datle, které dokáží udělat skutečné zázraky s lidským zdravím. Tyto lahodné plody jsou nejen chutné, ale také působí jako přírodní antibiotikum, přičemž obsahují bohaté množství antioxidantů podporujících regeneraci těla. Mimo jiné pak jejich pravidelná konzumace výborně čistí organismus od nahromaděných nečistot, zlepšuje funkci trávicího traktu a především vám pomůže vyléčit řadu onemocnění. 

Abyste využili datle ve svůj prospěch co nejefektivněji, můžete si z nich a dalších ingrediencí také připravit léčivý sirup. V takové formě vám ovoce pomůže již během pár dní skoncovat s nepříjemným kašlem, nachlazením, ale také astmatem a bronchitidou. Mimo jiné má pak také velmi pozitivní přínos pro kognitivní funkce. Podle webu PharmEasy totiž datle výborně zlepšují koncentraci a paměť, přičemž posilují srdce a zabraňují chudnutí krve. 

6 populárních mýtů o chřipce a nachlazení, které vám akorát motají hlavu. Vědci je uvedli na pravou míru

Datlový sirup pro každou příležitost 

Datlový sirup je skvělý způsob, jak získat maximální přínos lahodných datlí a ochránit se během zimy před nepříjemnými onemocněními či je případně léčit. Nápoj je velmi bohatý na železo a další nezbytné složky, které podporují chod organismu a udržují všechny tělesné funkce. Pít jej můžete mimo jiné i večer, což vám dokáže pomoci s nespavostí a rychleji usnout. K přípravě tohoto přírodního zázraku budete potřebovat: 

  • 5 sušených vypeckovaných datlí
  • teplou vodu
Datle na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Datlový nápoj podpoří vaši imunitu a pomůže vám vyléčit mnoho problémů

Jakmile budete připraveni, jednoduše vložte do vhodné sklence 5 sušených vypeckovaných datlí a zalijte je teplou vodou tak, aby byly zcela zakryty. Takto je nechte stát celou noc a ráno vše dobře rozmixujte. Výsledkem získáte velmi účinný datlový sirup, který je připraven k použití a pomůže vám zůstat během zimy v dobré formě. Pokud chcete zlepšit účinky léčivé směsi, můžete do ní přidat šťávu z půlky citronu. Takto připravený nápoj pak pijte kdykoli během dne – můžete jak večer, tak i po jídle, zejména pokud vás trápí nevolnost. 

Datle můžete jíst i samotné 

Pokud by vám nápoj nechutnal, můžete začít konzumovat datle v jejich sušené formě, kdy mimo jiné obsahují vysokou koncentraci kyseliny pantotenové. Stejně tak vám dodají i více draslíku nezbytného pro správnou funkci krevního oběhu a obzvláště dobře se v takové formě osvědčily při zácpě. Plody jsou také velmi sladké, takže mohou být skvělou odpolední svačinkou ke kávě. Na webu JakZdravě jsme již dříve psali o dalších zdravotních přínosech datlí.

Jak často jíte datle vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články