Nezapomínejte nanést opalovací krém na pět zpravidla opomíjených míst těla, která bez něj přivolají rakovinu kůže

Opalovací krém je v létě důležitým prostředkem ochrany před slunečním zářením. Existují však běžná místa, která si lidé zapomínají namazat, a vystavují je tak riziku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni víme, že bychom se měli namazat opalovacím krémem pokaždé, když jsme venku na letním slunci. Sluneční ultrafialové paprsky jsou hlavní příčinou rakoviny kůže, tudíž je zapotřebí pokožku patřičně chránit. Na některé části těla však často zapomínáme. Než tedy vyrazíte na sluníčko za zábavou, podívejte se na tento seznam.

Vaše uši

Výzkum zjistil, že uši jsou třetím nejčastějším místem s výskytem rakoviny kůže. Ta se může objevit na jakékoli části ucha, včetně konchální mísy (střední části ucha), oblasti, která je relativně chráněna před sluncem, tvrdí Nadace pro rakovinu kůže.

iZdroj fotografie: Unsplash

Vaše oční víčka

Nejlepším způsobem, jak chránit oční víčka, je nosit sluneční brýle. Pokud se však snažíte vyhnout opálení na obličeji, použijte oční krém, který obsahuje sluneční ochranný faktor (SPF). Tomuto účelu však poslouží i jakýkoliv krém na opalování, určený pro citlivou pleť.

Vaše rty

Balzám na rty, který obsahuje SPF, ochrání vaše rty. Pokud jíte nebo pijete, nezapomeňte rty znova namazat. Rakovina kůže na rtech se nejčastěji vyskytuje u mužů se světlou pletí starších 50 let. Dolní ret je asi 12krát častěji postižen, a to kvůli větší expozici slunečnímu světlu, říká Nadace pro rakovinu kůže.

iZdroj fotografie: Unsplash

Horní část vašich nohou

Silná vrstva odumřelých kožních buněk chrání chodidla našich nohou před ultrafialovým zářením slunce. Ale druhá strana vašich nohou směřuje přímo ke slunci, když máme na sobě žabky a jiné boty, které obepínají kůži. Díky tomu je tato oblast obzvláště citlivá na sluneční paprsky.

Vaše pokožka hlavy

Vaše vlasy poskytují pouze nepatrnou ochranu před slunečními ultrafialovými paprsky. Vaše pokožka hlavy – zejména pokud jste plešatí – je přímo vystavena slunci, podobně jako v případě nohou. Pokud nechcete nosit klobouk, nezapomeňte se natřít krémem na opalování.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus