Masáž akupresurního bodu LV3 zmírňuje stres a úzkost. Nachází se na chodidle mezi palcem a ukazováčkem

Akupresura může ulevit od mnoha zdravotních potíží. Masáž tohoto specifického bodu vám může pomoci při stresu, úzkostem i bolestech zad.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Masáž nohou je sama o sobě velmi příjemná, když k ní ale přidáte možné zdravotní výhody, stává se něčím výjimečným. Jak tvrdí zdravotní sestra Deborah Weatherspoon, Ph.D., některé lékařské výzkumy naznačují, že masírování specifických tlakových bodů na chodidlech může léčit stavy postihující zcela jiné části těla. Masáž bodu na nártu, vám může ulevit například od bolestí hlavy či od depresivních stavů.

Co je to akupresura

Akupresura je forma léčby, při níž se jemným tlakem působí na určité body na těle. Tato léčebná terapie byla vyvinuta před více než 3 000 lety jako součást tradiční čínské medicíny. Akupresurní technika využívá přesné umístění prstů a tlak na specifické léčivé body, aby stimulovala tělo k samoléčbě.

Podle asijské léčitelské filozofie pomáhá akupresura aktivovat tlakové body, aby se zlepšil průtok krve, uvolnilo se napětí a zlepšil tok energie. Každodenní používání akupresury může nejen zlepšit potíže, ale může minimalizovat opakování příznaků. Myšlenka spočívá v tom, že energie, nazývaná čchi, proudí tělem po určitých drahách neboli meridiánech. Když se v těle vyskytne nějaký problém, obvykle se jedná o blokády čchi, které právě masáž těchto specifických bodů může pomoci uvolnit.

K čemu je masáž akupresurních bodů dobrá

Podle východní medicíny závisí zdraví z velké části na tom, zda energie v těle volně proudí nebo ji něco blokuje. Pokud energie nemůže volně proudit, dříve či později se u objeví nějaké nemoci. Na lidském těle jsou různé body, které můžete masírovat, abyste energetické blokády uvolnili a dopomohli si tak k pevnějšímu zdraví a zbavili se různých obtíží. Konkrétní body ovlivňují konkrétkní blokády a působí na specifické orgány.

masáž nohou, akupresura iZdroj fotografie: Freepik

S čím vám pomůže masáž akupresurního bodu LV3 

LV3 je akupunkturní bod na meridiánu jater a je známý tím, že ulevuje od mnoha onemocnění v celém těle. Proto je označován jako bod detoxikace a odstraňování zátěže. Několikaminutová masáž tohoto bodu na nártu může výrazně zlepšit náš zdravotní stav. Dokáže snížit stres, únavu a zlepšit koncentraci. Masáž tohoto bodu však může také zmírnit bolesti hlavy a problémy s páteří. Běžně se používá i při bolestech dolní části zad, vysokém krevním tlaku, menstruačních křečích, zažívacích potížích a napětí v očích.

LV3 zabraňuje stagnaci čchi v těle a je nejdůležitějším bodem pro zmírnění stresu a úzkosti. Pokud trpíte depresí, úzkostí nebo jinými neurologickými poruchami, bude mít každodenní masáž LV3 také příznivý účinek. Masáž bodu LV3 způsobí v těle rychlé změny, díky nimž se budete cítit zdravější a dynamičtější.

Kde LV3 najít a jak jej masírovat

Akupresurní bod LV3, známý také jako Tai Chong nebo Játra 3 (J3), se nachází na nártu v oblasti mezi palcem a druhým prstem. Na místě, kde se nachází, byste mezi kůstkami cítit mírnou prohlubeň. Protože tento bod může být citlivý, několikrát denně jej jemně masírujte nebo na něj mírně tlačte, abyste aktivovali meridián jater a ulevili svému tělu.

Jaké jsou vaše zkušenosti s akupresurou?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články