Tibetský čaj pro dlouhé mládí vás může zkrášlit i posílit

Tajemství tibetských mnichů a jejich dlouhého života odhaleno. Čaj z těchto bylinek zkrášlí tělo i mysl, a omladí až o 10 let

Bylinné vývary jsou prověřeny staletími praxe. Některé vás udrží zdravé, jiné krásné či dokonce déle mladé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čaje se původně vařily na dálném východě z lístků stromu čajovníku, dnes se tento pojem používá podstatně šířeji. Můžete si doma připravit čaj z máty, kopřiv, léčivých bylin nebo dokonce z ovoce. Ty rostlinné mají na váš organismus častokrát pozitivní vliv díky látkám, které obsahují. Jeden konkrétní by vás však měl dokázat omladit a udržet krásné po dlouhou dobu.
Připravte si 4 bylinky

Na tento čaj dlouhého mládí vám budou stačit pouhé 4 rostlinky, a to konkrétně květy heřmánku, třezalky, slaměnky a pupeny břízy. Od všech bylin nasbíráte stejné množství, pro budoucí pohodlnější nabírání je můžete nakrájet nebo rozdrtit, a jednoduše je navzájem promícháte. Ideální je vše udržovat ve sklenici s neprodyšným víkem, aby směs nezvlhla nebo se z ní nic neztratilo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Takto vypadají březové květy, vy je však potřebujete nasbírat ještě ve chvíli, kdy se jedná o nevypuklé pupeny.

K přípravě samotného čaje naberete jednu polévkovou lžíci směsi a zalejete ji půl litrem horké vody. Nechte přibližně 5 minut louhovat a pomalu upíjejte. Čaj byste měli pít nalačno, ideální je jeho příprava ráno před snídaní nebo večer 2 hodiny po večeři. Takto zajistíte, že si vaše tělo z výsledného elixíru mládí vezme všechny potřebné látky.

Preventivně působí na řadu nemocí a potíží

Výsledný efekt této kombinace bylin by vám měl zlepšit metabolismus, zvýšit imunitu a aktivitu trávicích žláz a zprůchodnit zažívací ústrojí. Obecně tento čaj výrazně podpoří celý trávicí trakt, posílí vnitřní stěny střev a zvýší jejich prokrvenost. Navíc látky obsažené v uvedených bylinkách dokážou regulovat množství cholesterolu a jeho uvolňování.

iZdroj fotografie: Unsplash

Heřmánek je protizánětlivý, zlepšuje funkci trávicí soustavy a zklidňuje bolest.

Vaše výsledné omlazení tak bude více založeno na udržení dobré kondice vašich orgánů. Nicméně trávení je důležitým procesem, který lidské tělo vykonává, aby přežilo. Váš organismus tak bude ve skvělé formě a přijme všechny potřebné živiny, což se následně odrazí i na vašem vzhledu. Látky obsažené v bylinách navíc zabraňují vzniku zánětlivých onemocnění.

Zdroj: MBG Movement

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů