Dala si před spaním citron do ponožek. Když se ráno vzbudila, popraskané paty byly zcela vyléčené

Pokud vás trápí popraskané paty, nemusíte užívat drahé krémy plné chemie. Stačí vyzkoušet tento jednoduchý trik a problému se zbavíte zcela přirozeně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Popraskané paty jsou nepříjemný problém, se kterým se potýká mnoho lidí. Málokdo však ví, že existuje velmi snadný trik, jak se jich můžete jednou provždy zbavit – a to bez přílišné útraty a zcela přirozeným způsobem. Stačí si podle lékařky Helen West aplikovat na postižené místo aromatický citron a nechat ho po nějakou dobu působit. Pokud tuto metodu budete provádět pravidelně, praskliny během chvíle zmizí a pokožka se zahojí.  

Citrony pomohou odstranit popraskané paty 

Pokud vás v poslední době trápí popraskané paty, nemusíte se hlásit k lékaři nebo nechávat léčbu na odborníkovi, který z vás vytáhne i poslední korunu. Pomoci si můžete i vy sami, a to zcela přirozeně a za pár korun. S nepříjemnými příznaky si totiž dokáže hravě poradit obyčejný citron, který lze zakoupit téměř v každém obchodě, a navíc nemá žádné vedlejší účinky. Samozřejmě by ovoce mělo být v nejlepším případě bio, abyste si naopak neublížili. 

citrony na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Citrony vám pomohou vyléčit popraskané paty zcela přirozeně

Aromatické citrony jsou známy pro svou schopnost léčit pokožku a stejně tak ji i regenerovat, aby se předešlo dalším onemocněním. Budete přitom potřebovat pouze jednu půlku ovoce, ze které vymačkáte veškerou dužinu – pozor, že by citron měl být dostatečně velký na to, aby pokryl celou vaši patu. Poté ho už stačí jen aplikovat a nandat si ponožku, abyste ho upevnili. Na JakZdravě jsme také psali o dalších zajímavých zdravotních přínosech citronů.   

Čím déle ho necháte působit, tím lepší budou i výsledky  

Citron je nejlepší nechat působit alespoň jednu hodinu, ovšem pokud chcete a máte možnost, sundejte ho až ráno. Čím déle ho totiž budete mít na patě, tím lepší výsledky následně pocítíte. Kúru je samozřejmě důležité provádět pravidelně, protože pokud s ní po prvním dnu přestanete, praskliny se vrátí a budou vás trápit i nadále. Jak proto radí server WebMD, zkuste to po dobu jednoho týdne, a pokud bude potřeba, klidně léčbu prodlužte. 

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články