Dejte sbohem infekci dýchacích cest, s tímto odvarem zmizí už za 1 den

Pokud vás trápí infekce dýchacích cest, nemusíte nutně užívat drahé léky plné chemie. Mnohem lépe vám dokáže pomoci tato jednoduchá směs.

žena má rýmu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Infekce dýchacích cest je poměrně častý problém, který vám dokáže velmi snadno znepříjemnit každodenní život. Pokud se s ní potýkáte i vy, není však třeba ihned spěchat k lékaři a nechávat si předepisovat drahé komerční léky. Pomoci vám totiž dokáže tato osvědčená domácí směs z několika přírodních, avšak velmi účinných, ingrediencí, která působí zcela přirozeně – a jak uvádí lékařka Kim Chim, tak i často mnohem efektivněji. 

Infekce dýchacích cest bývá důsledkem působení virů 

Zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích jsou poměrně častým problémem, který může postihnout jedince každého věku. Většinou se objevují během chladnějších měsíců, zejména zimy, kdy je počasí příznivé pro množení patogenů, ale nakazit se jimi pacienti mohou kdykoli během roku. Tehdy se do dutin jedince dostávají různé mikroorganismy, ovšem v důsledku oslabeného imunitního systému si s nimi tělo nedokáže tak dobře poradit.

Skutečnost zhoršujte fakt, že nosní dutina a sliznice dýchacích cest jsou zodpovědné za filtrování a čištění vzduchu. Viry, které během dne vdechujete, se právě proto nejčastěji usazují v těchto místech a vedou ke vzniku infekce. Ačkoli se průběh a komplikace onemocnění může u každého jednotlivce lišit, většina z nich má v takovém případě nutkání hledat lékaře, aby jim pomohl. To je však podle serveru WebMD naprosto zbytečné, protože si dokážete pomoci mnohem lépe sami doma, a to pomocí správné přírodní směsi. 

tymián v misce a na stole iZdroj fotografie: iStock
Tymián v kombinaci s medem pomáhá léčit infekce dýchacích cest

Odvar proti infekcím dýchacích cest 

Ve většině případů jsou za infekce dýchacích cest zodpovědné viry. Existuje až 200 různých druhů, které mohou onemocnění způsobit, z nichž nejběžnější jsou adenoviry, rinoviry a koronaviry. V rámci prevence je proto dobré zařadit do svého jídelníčku správnou přírodní směs se silnými detoxikačními a protizánětlivými vlastnostmi, jako je právě ta z tymiánu a medu. Obě léčivé ingredience vám poskytnou maximální ochranu před těmito problémy, a pokud již vznikly, dokáží je vyléčit. K přípravě odvaru budete potřebovat následující: 

  • 1/2 šálku medu
  • 40 gramů tymiánu
  • 500 mililitrů vody

Jakmile budete mít ingredience připravené, stačí smíchat med s tymiánem a zalít je teplou vodou. Poté nechte směs několik hodin odstát v zakryté skleněné nádobě a následně ji můžete začít užívat. Maximálního účinku dosáhnete, pokud odvar zařadíte do svého každodenního jídelníčku, a to nejlépe 1 polévkovou lžíci ráno a druhou večer. V případě, že se s onemocněním již potýkáte, je dobré dávku trochu navýšit, dokud se příznaky nezlepší.

Magická síla tymiánu: Aromatická bylinka si poradí s kašlem, hypertenzí i akné. Prokazatelně také zklidňuje mysl

Zařazením této účinné směsi do jídelníčku mimo jiné posílíte i svůj kardiovaskulární systém a ochráníte se před mnoha dalšími problémy, jako je například srdeční infarkt a mozková mrtvice. Stejně tak obě ingredience přispívají k očistě těla od nahromaděných toxinů a zlepšují mozkové funkce, včetně koncentrace a paměti. Na webu JakZdravě jsme již dříve psali o úžasném receptu, který zvýší vaši paměť a koncentraci o 75 % již po 2 týdnech.

Na jaké zdravotní potíže užíváte tymián vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články