Esenciálními oleji proti chřipce i nachlazení. Minutová inhalace uvolní ucpané dýchací cesty a urychlí zotavení až o několik dní

V poslední době se hodně rozšířil trend esenciálních olejů. Nejen kvůli jejich vůni, ale také kvůli zdravotním výhodám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí zná normální nachlazení a dlouhá léta se snaží najít řešení. Říká se totiž, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. A pokud lék, který jste dostali, nezabírá, zkuste se poohlédnout po různých alternativních metodách k léčbě těchto příznaků. Dokonce i lékařka Debra Rose Wilson, Ph.D. doporučuje k léčbě nachlazení používat esenciální oleje.

Výhody esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou alternativou k různým lékům na předpis a volně prodejným lékům. Některé z nich vám pomohou lépe usnout. A dobrý spánek vám může pomoci předejít nachlazení. Výzkum prokázal, že lidé, kteří spí méně než 6 hodin v noci, mají až čtyřikrát vyšší riziko nachlazení než lidé, kteří spí sedm hodin a více.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak je používat při nachlazení

Nejlepší je inhalovat páru jako v sauně, ovšem obohacenou o esenciální olej. Nejlepších výsledků dosáhnete, když si do velkého hrnce nebo misky s vroucí vodou dáte sedm kapek esenciálního oleje. Nakloňte se nad mísu a zakryjte si hlavu ručníkem, aby pára nemohla ucházet. Zavřete oči a dýchejte nosem maximálně dvě minuty v kuse. Pokud chcete inhalovat přímo esenciální oleje, přičichněte k nim přímo z lahvičky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další způsoby použití

Před spaním si nakapejte pár kapek na polštář. Bude se vám tak lépe usínat a spánek bude kvalitnější. Relaxační, ale méně intenzivní způsob použití těchto olejů, je ve vaší koupeli. Vmíchejte dvě až 12 kapek do vany, a poté už si jen užívejte. Také můžete zmírnit bolest hlavy tak, že na spánky vmasírujete pár kapek těchto olejů.

Rizika a varování

Esenciální oleje víceméně nejsou nebezpečné, ale musí se používat při nízkých dávkách, protože jsou silné a musí se používat opatrně. Rozhodně byste je neměli požívat. Neředěný olej může na kůži způsobit spáleniny, záněty nebo vyrážku. Esenciální olej byste vždy měli zředit například kokosovým nebo třeba olivovým olejem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Mátový olej by neměl být podáván dětem do šesti let. Mentol totiž mnohdy způsobil, že malé děti přestaly dýchat a vyvinula se u nich žloutenka. Vdechování olejů po delší dobu může způsobit závratě, bolesti hlavy nebo dokonce nevolnost.

Jak se nachlazení zbavujete vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články