Přidejte do koupele 2 lžíce hořčice, efekt vás překvapí

Hořčice nabízí řadu zajímavých zdravotních benefitů, ze kterých může těžit naprosto každý. Stačí přidat dvě polévkové lžíce do koupele a změnu poznáte ihned.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hořčice je velmi užitečná potravina, kterou většina lidí zná pouze jako přísadu do párků v rohlíku a dalších vybraných pokrmů. Mnozí z nich si však neuvědomují, že obsahuje řadu užitečných složek, které nabízí pozitivní přínosy pro lidské zdraví, a to zejména co se týče léčby bolesti krku, popálenin a dokonce dokáže omladit vaši pleť. Abyste však získali tyto a další přínosy, nemusíte ji konzumovat po kilech – stačí, když přidáte dvě polévkové lžíce do své koupele nebo ji aplikujete přímo na pokožku. Výsledky vás jistě překvapí.  

Pomocník při křečích 

Křeče mohou být velmi nepříjemné, a to zejména během pracovního dne, kdy se potřebujete soustředit. Pokud vás přepadnou, můžete udělat jednoduchý krok, který vám přinese téměř okamžitou úlevu – stačí potřít postižené místo polévkovou lžící žluté hořčice. Tento jednoduchý trik vám navíc pomůže problému předcházet, takže se nebudete muset bát, že se objeví znova.

Léčba popálenin

Pokud jste se spálili a místo vás začalo intenzivně bolet nebo vyvolávat nepříjemné pocity, můžete jej polít studenou vodou a poté celou oblast pokrýt vrstvou hořčice. Nejenže tímto způsobem zabráníte vzniku puchýřů, ale také si téměř ihned ulevíte od bolesti. Důvodem je především skutečnost, že tato skvělá přísada obsahuje sloučeninu allyl isothiokyanát, která působí jako silný zklidňující prostředek.

Bolest v krku

Bolest v krku je další nepříjemný problém, který může postihnout téměř každého. V případě, že trápí i vás, stačí smíchat 1 polévkovou lžíci hořčičných semínek, šťávu z půlky citronu, 1 polévkovou lžíci soli, 1 polévkovou lžíci medu a čtvrt šálku vroucí vody. Směs nechte několik minut odstát (aby mírně vychladla) a poté ji několikrát kloktejte. Úlevu pocítíte téměř ihned a usnadníte tím regeneraci těla. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Boj s rakovinou 

Vědci se domnívají, že sloučenina allyl isothiokyanát (AITC), která se nachází v hořčici, může být skvělým pomocníkem v boji s rakovinnými onemocněními. Podle studie zveřejněné v časopise Carcinogenesis se totiž ukázalo, že ATIC aktivně brzdí růst nepřátelských buněk a pomáhá regenerovat poškozené části těla – tyto účinky byly nejsilnější zejména u rakoviny močového měchýře. Je ovšem třeba poznamenat, že je stále zapotřebí provést další studie, které by tuto skutečnost dokázaly potvrdit. 

Uvolnění svalů 

Pokud vás bolí svaly po celém těle, dopřejte si hořčičnou koupel. Stačí smíchat 2 polévkové lžíce této účinné přísady s 1 polévkovou lžící epsomské soli a přidat je do horké vany. V té stačí vydržet alespoň 20 až 30 minut, přičemž výsledky pocítíte ihned poté, co proceduru dokončíte. Pokud se chcete zaměřit na konkrétní oblast, například spodní část zad, smíchejte trochu hořčice s moukou a přidejte tolik vody, aby vám vznikla hustá pasta. Tou poté potřete postižené místo na těle a přeložte jej látkou.  

Na jaký zdravotní problém jste již vyzkoušeli léčbu hořčicí?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články