Hrdina našeho dětství: Alpa s cukrem pomůže na desítku zdravotních problémů

Alpa je skvělý domácí pomocník, který vám pomůže s řadou zdravotních problémů. Stačí ji přidat do koupele nebo smíchat s cukrem a spolknout.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Alpa s cukrem je skvělá kombinace, která vám pomůže ulevit od běžných problémů, jako je například bolest břicha nebo bolavý aft. Tohoto domácího pomocníka však můžete použít i mnoha dalšími způsoby pro svůj prospěch, a to například jeho přidáním do koupele nebo aplikací na pokožku. Stačí se držet správného postupu a úlevu pocítíte téměř ihned. Navíc za Alpu neutratíte ani mnoho peněz.  

Lék na bolavé břicho

Pokud vás trápí nesnesitelná bolest břicha, ať už z jakéhokoliv důvodu, stačí smíchat 1 kostku cukru a 1 čajovou lžičku Alpy – na polévkovou lžíci položte kostku cukru a zalijte ji Alpou. Tuto směs následně vložte do svých úst, chvíli ji cucejte a nakonec spolkněte. Během několika minut až hodin pocítíte pozitivní změnu, a to zejména pokud vás trápí nadměrná plynatost. 

Kuří oka, mozoly a popraskané paty

Alpa vám dokáže také pomoci s kuřími oky, mozoly a popraskanými patami. V tomto případě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 10 tabletek aspirinu,
  • 250 mililitrů Alpy,
  • skleněnou nádobu.

Začněte tím, že rozdrtíte tabletky aspirinu, nasypejte je do skleněné uzavíratelné nádoby a zalijte 250 mililitry Alpy. Směs nechte odležet zhruba 2 dny při pokojové teplotě, přičemž ji každý den pořádně protřepejte. Jakmile uplyne stanovená doba, každý večer naneste tento domácí lék na své paty pomocí navlhčeného vatového tampónu – tampon nechte na patě, poté patu zabalte do potravinové fólie a nasaďte si ponožku. Zábal nechte působit přes noc, ráno chodidlo opláchněte a natřete vhodným krémem.

Pomoc při bolestech zápěstí a syndromu karpálního tunelu

V případě bolesti zápěstí a syndromu karpálního tunelu si připravte:

  • 500 mililitrů Alpy Lesana, 
  • 5 listů aloe vera (o velikosti asi 15 cm),
  • 15 ks aspirinu, 
  • skleněnou nádobu.

Nalijte Alpu do nádoby a přidejte k ní 5 listů aloe vera. Do směsi následně vložte tablety aspirinu, promíchejte a nechte odležet po dobu 1 týdne v lednici. Jakmile uplyne stanovená doba, domácí lék natírejte na bolavá místa každý večer před spaním po dobu 3 týdnů – úlevu byste měli pocítit již během několika dní.  

iZdroj fotografie: Freepik

Bolest zad a kloubů

Tento jedinečný domácí lék si hravě poradí také s bolestí zad a kloubů. V takovém případě budete potřebovat:  

  • 10 kaštanů,
  • střední láhev Alpy.

Kaštany stačí zalít střední lahví Alpy, nechat louhovat 3 týdny na chladném, tmavém místě a výslednou tekutinu používat k potírání bolavých míst, kdykoliv to bude potřeba. 

Alpa s hřebíčky na bolavé zuby

Alpa s hřebíčky je další skvělá kombinace, která vám pomůže zejména s bolestmi zubů. Stačí smíchat 60 mililitrů tekutiny s 20 hřebíčky a směs nechat odstát 24 hodin. Tinkturu poté můžete použít kdykoliv při bolesti zubů, a to tak, že do ní namočíte vatový tampón, který následně přiložíte na bolavé místo – u dětí postačí vatová tyčinka. Tuto léčbu můžete vyzkoušet také v případě aftů nebo oparů. 

Alpa v koupeli pomůže s oteklými nohami

Mnozí lidé používají Alpu i při problémech s oteklými nohami. Stačí, když si napustíte teplou vanu a do vody nalijete trochu tohoto domácího léčiva. Následně se položte do lázně a dopřejte si v ní alespoň 20 klidných minut. Již po prvním vyzkoušení této metody by se měl problém zlepšit, nebo alespoň zmírnit. 

Jak se Alpa osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články