Madla lásky už vám nebudou kazit siluetu. Abyste se jich zbavili, nemusíte se vláčet do posilovny

S nadváhou bojuje stále více lidí. Je to dáno nezdravým způsobem života, nedostatkem pohybu a špatným jídelníčkem. Tuk se usazuje zejména v oblasti břicha a boků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

O nadváze se říká, že je předstupněm obezity. Už i ona přináší zvýšené riziko zdravotních problémů. Je tedy v zájmu každého člověka si udržovat optimální hmotnost. Pokud už ale nadváhou trpíte, pak byste se měli snažit se jí zbavit. Lékařka Jeanne Marie Clark, MD se obezitou zabývá ve své praxi.

Kdy hovoříme o nadváze a obezitě

Obezita je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) definována indexem tělesné hmotnosti neboli Body Mass Index, zkráceně BMI, který je v rozmezí 25 až 30. Orientačním ukazatelem nadváhy je obvod pasu. Pokud je u mužů větší jak 94 cm a u žen je nad 80 cm, můžeme hovořit o nadváze. Příčinou přibývání kilogramů je nejčastěji vyšší příjem energie než její výdej, genetika, nevhodné jídelní návyky, poruchy metabolismu, stres i třeba malý příjem tekutin.

Jak se zbavit tuku na bocích

Přebytečná energie se mění v těle na tuk, který se usazuje často právě na bocích a vytváří nevzhledné tukové polštáře. Něžně se mu přezdívá madla lásky. Abyste se jich zbavili, je třeba upravit jídelníček ve prospěch zdravých potravin, a také začít procvičovat šikmé břišní svaly. Cvičením se totiž zvýší jejich prokrvení a zlepší se metabolická reakce v této části těla. Tím dojde k rychlejší redukci tuku na bocích.

Zaměřte se na kvalitní bílkoviny

Bílkoviny pomáhají udržovat optimální tělesnou hmotnost. Při hubnutí je třeba dodržovat pravidlo, že by člověk neměl být hladem. Bílkoviny zasytí a snižují pocit hladu a zamezují ztrátě svalové hmoty. Z masa je možné konzumovat drůbeží či hovězí. Do jídelníčku zařaďte vejce, mléko, jogurty, sýry, tvaroh. Rostlinné proteiny jsou v obilovinách, luštěninách, ořechách a semínkách.

iZdroj fotografie: Pixabay
Plank na boku je velmi účinným cvikem na hubnutí

Vzpor na boku

Položte se na měkkou podložku na bok a opřete se o předloktí. Pak srovnejte ramena, boky a kotníky do jedné linie a s výdechem zvedněte pánev z podložky. Chvíli takto vydržte a pak se s výdechem vraťte do původní pozice na podložce. Cvik několikrát opakujte.

Zvedání kotníků

Lehněte si na bok na podložku. Hlavu podložte nataženou rukou, spojte kotníky a srovnejte tělo do přímky. Bedra by neměla být prohnutá. Nyní vydechněte a zvedněte oba kotníky vzhůru. Chvíli vydržte a vraťte je zpět, ale nepokládejte je na podložku. Svaly by totiž měly být stále v napětí. Zkuste si takto zacvičit 4 série po 10 opakování.

Jaký je váš způsob na zhubnutí tuku na bocích?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články