První známky vysoké hladiny cukru v krvi: Majorita Čechů je ignoruje a končí s cukrovkou druhého typu

Onemocnění tohoto druhu dokáže být pěkně zákeřné. Mnoho lidí totiž ani nepozná, že nějaké onemocnění má. Zjistí se nejčastěji z preventivní prohlídky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, že je cukrovka způsobená pojídáním velkého množství cukru, si snad v dnešní době už nikdo z nás nemyslí. Nyní víme, že cukrovka prvního typu je vrozená, kdežto cukrovka druhého typu úzce souvisí s životním stylem. Jedná se o plíživou nemoc, která se projevuje s různou intenzitou a nápadností. Abyste ji dokázali spolehlivě poznat, sledujte příznaky, apeluje Kacy Church, MD.   

Pocit neustálé žízně a nadměrné močení

Jedná se o nejběžnější a nejčastější příznak cukrovky druhého typu. I když pijete, máte neustále žízeň. Máte pocit, že ji nedokážete ničím uhasit. Ani sladká šťáva, minerální voda, čaj a nic podobného nepomáhá. Na druhou stranu můžete poměrně hodně močit. K takovému stavu dochází tehdy, když se v krvi začne tvořit velké množství glukózy a ledviny musí pracovat mnohem intenzivněji, aby z těla vyplavily přebytečný cukr. 

iZdroj fotografie: Pexels

Hodně jíte, ale nepřibíráte

Mnoho lidí, ne však všichni, kteří mají vysokou hladinu cukru v krvi, zjistí, že jsou hladoví více než obvykle. Jedná se o symptom nazývaný polyfagie. V takovém případě tělo nedostává energii z glukózy, ale přeměňuje ji na svaly a tuk. Jakmile tělo začne svaly a tuky rozkládat, abyste měli energii, dojde k neúmyslnému úbytku na váze. Mimo to můžete zaznamenat slabost svalů.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jste extrémně unavení

Únava a slabost jsou také poměrně častým příznakem cukrovky druhého typu. Tělo nezvládá správně zpracovávat inzulín nebo ho nemá dostatek z důvodu jeho zůstávání v krvi. V takovém případě se nedostává do buněk a my jsme unavení. Také pozor na časté močení, může vést k dehydrataci organismu. Jedná se o nepříjemné příznaky, které není radno přehlížet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozmazané vidění a časté bolesti hlavy

Klidně i několikrát denně se vám může stát, že z ničeho nic je vaše vidění rozdvojené nebo rozmazané. Vysoká hladina cukru v krvi může vést k úniku tekutiny ve vašem oku, a následné se změní tvar čočky. To způsobuje špatné zaostření. Na pozoru byste se měli mít především v práci, může se také objevit související motání se hlavy a její bolest. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Brnění v rukou i nohou

Pokud hladina cukru není pod kontrolou, může se objevit poškození nervů, kterému se říká diabetická neuropatie. V takových případech vás brní ruce, klidně i nohy. Mnoho lidí také prozradilo, že místo brnění pociťovali silnější bolest v končetinách. Nejčastěji se tyto příznaky vyskytují u lidí, kteří se s cukrovkou potýkají již delší dobu. Rozhodně si na tyto příznaky dávejte pozor. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krvácivé dásně a zvýšené riziko infekce

Onemocnění dásní je známou komplikací jak u diabetu prvního typu, tak i u toho druhého. V takovém případě se onemocnění neléčí tak rychle, jak bychom chtěli. V krvi je uvolněno více glukózy, což způsobuje zhoršení zánětu. Bohužel i vaše sliny obsahují glukózu, kterou bakterie doslova milují. Zpočátku se vyskytují oteklé dásně a začervenání kolem zubů. Pokud potíže neřešíte včas, mohou způsobit parodontózu. Postihují vás některé výše zmíněné příznaky nebo snad nějaké jiné? 

Zdroj: Everydayhealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr