Jak se zbavit nadměrného pocení? Zaručená finta, se kterou už léto ani menopauza nikoho nezaskočí - JakZdravě.cz

Jak se zbavit nadměrného pocení? Zaručená finta, se kterou už léto ani menopauza nikoho nezaskočí

Pocení je přirozený proces lidského organismu. Ženám však způsobuje velké problémy a staví je do nepříjemných situací. Lze tomu předejít?
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kapičky potu na čele, návaly horka a propocené koláče v podpaží. To je bilance, se kterou se musí v období menopauzy a i několik let poté prát každá žena. První změny nastávají po pětačtyřicátém roce a postupně eskalují. Účinná léčba neexistuje a ženám se dostává jen různých doporučení a babských rad, jak pocení omezit nebo alespoň regulovat, aby mohly vést plnohodnotný život bez zdravotních komplikací.
Kde se bere pocení?

Jako první se nabízí fyzické vypětí, nadměrný stres a nervově vypjaté situace. Na pocení se ale podílí i výrazná nadváha, nedostatečná kondice, genetické predispozice, problémy se srdcem a tlakem, cukrovka, infekce a záněty, onkologické onemocnění, revma a problémy s hrudní a krční páteří a trable se štítnou žlázou. Omezit ho bez řešení zdravotních obtíží nejde.


iZdroj fotografie: Unsplash

Psychická pohoda je základ

Zbavení se stresu je někdy úkol na celý život. Jen málokdo se umí odpoutat od všeho, co jej znervózňuje a probouzí v něm psychickou nepohodu. Existují však desítky metod, které v cestě za klidnější myslí pomohou. Nadměrný stres stojí za nespočtem zdravotních potíží a často je jednou z největších překážek v léčbě. Pocení není výjimkou a mentální diskomfort, který mimo jiné způsobuje nadměrnou produkci potu, si člověk způsobuje sám.


iZdroj fotografie: Unsplash

Pravidelná péče je povinnost

Kromě invazivního zákroku, kdy je potlačena funkce potních žláz, je nutné dodržovat základní hygienická pravidla. Také je důležité používat kosmetické přípravky, které zabraňují nadměrnému pocení a eliminují zápach. Účinná je i každodenní sprcha se střídáním teplé a studené vody. Co se týče oblečení, noste to z přírodních materiálů jako je stoprocentní bavlna, len, konopí nebo mušelín, ve kterých se kůže nedusí, ale může volně dýchat a má dostatek prostoru.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1941 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok