7 potravin, které vám pomohou přirozeně snížit krevní tlak. Pokrok v léčbě brzy pocítíte

Vysoký krevní tlak souvisí s řadou nebezpečných onemocnění, která mohou závažně ohrozit zdraví vašeho těla. Doplňte léčbu vhodnými potravinami.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze může mít velmi nebezpečné dopady na vaše zdraví – ne nadarmo jej odborníci přezdívají tichý zabiják. Z dlouhodobého hlediska totiž způsobuje poškození cév, což následně vede ke vzniku kardiovaskulárních chorob, jako je mrtvice nebo infarkt, poškození ledvin a dalších závažných problémů. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, rozhodně byste měli do svého jídelníčku přidat tyto potraviny, které vám nejenže pomohou s jeho regulací, ale podpoří zdraví vašeho těla i mozku, vysvětluje Natalie Butler, R.D., L.D.

1) Listová zelenina

Listová zelenina je plná draslíku, který pomáhá ledvinám zbavovat se sodíku a stimuluje jejich funkci vylučování moči, čímž také podporuje krevní tlak a jeho regulaci. Pokud se potýkáte s hypertenzí, měli byste zařadit do svého jídelníčku především: římský salát, rukolu, kapustu, tuřín, zelený řapíkatý salát, špenát, červenou řepu a mangold.

2) Bobulovité ovoce

Bobulovité ovoce, zejména borůvky, jsou bohatým zdrojem přírodních sloučenin zvaných flavonoidy, které přirozeně pomáhají snižovat krevní tlak. Pokud chcete dopřát svému kardiovaskulárnímu systému to nejlepší a ochránit jej před nebezpečím, zařaďte tato přírodní léčiva do svého každodenního jídelníčku, a to nejlépe ihned po ránu s vločkami nebo cereáliemi. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Červená řepa

Červená řepa disponuje vysokým obsahem oxidu dusnatého, který podporuje pružnost cév a přirozeně tak snižuje krevní tlak. Můžete ji konzumovat jak ve formě šťávy, tak i dušeného kořene, ovšem abyste získali ty nejlepší výsledky, měli byste se jí snažit konzumovat minimálně třikrát do týdne. 

4) Odtučněné mléko a jogurty

Odtučněné mléko a jogurty jsou vynikajícím zdrojem vápníku. Tento blahodárný minerál je velmi důležitý pro snížení krevního tlaku, tudíž byste na něj nikdy neměli zapomínat. Pokud nejste fanouškem mléčných produktů, můžete vápník konzumovat také ve formě doplňků stravy, které vám dodají jeho potřebné množství. 

5) Ovesné vločky

Ovesné vločky patří mezi nejzdravější potraviny vůbec. Obsahují totiž hojné množství vlákniny a sodíku, které jsou pro zachování zdravého krevního tlaku nezbytné. Abyste získali ty nejlepší výsledky, můžete je zařadit do svého každodenního jídelníčku ihned po ránu, a to například s bobulovitým ovocem (viz výše) nebo smíchané s přírodním jogurtem. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Sladké banány

Banány jsou velmi levné, ale zároveň velmi chutné ovoce, které vám dodá větší množství draslíku než jakýkoliv doplněk stravy. Pokud vás trápí vysoký krevní tlak, rozhodně byste je měli přidat do svého každodenního jídelníčku, a to například jako rychlou odpolední svačinku nebo po ránu s vločkami.

7) Losos a jiné tučné ryby 

Losos a jiné tučné ryby jsou známy pro svůj vysoký obsah omega-3 mastných kyselin, které jsou zásadní jak pro zdraví vašeho kardiovaskulárního systému, tak i pro zdraví vašeho mozku. Pokud je zařadíte do svého jídelníčku, nejenže tím dokážete regulovat svůj vysoký krevní tlak, ale také podpoříte zdraví svého mozku, tedy svůj rozvoj kreativity a lepší paměti. 

Jak s vysokým krevním tlakem bojujete vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Dámské boty, které budou v roce 2023 nejmódnější
Události247
Události247
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě
VědaŽivě
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
adbz
adbz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti