Regenerace unavených jater přírodní směsí během 2 týdnů. Pomáhá i lidem, kteří mají zálibu v alkoholu

Vaše játra vyžadují určitou pozornost a správnou péči, která vám zaručí zdraví. Klíčem ke zdraví jater je správná detoxikace a správný životní styl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Játra jsou velmi důležitý orgán, který ve vašem těle plní řadu velmi důležitých funkcí. Jejich hlavní funkci je odstraňování toxinu z těla, produkce a vylučování žluči a aktivují enzymy. Dále také produkují pro tělo nezbytné bílkoviny a cholesterol. Pomáhají při ukládání minerálních látek, železa a vitamínu A. Ničí staré červené krvinky. Pomáhají tělu odbourávat z těla léky a alkohol.

Příznaky poškození jater

Poškození jater se může projevit častými alergiemi, nechutenstvím, podvýživou dále také únavou, špatným trávením a velmi často i refluxem, pálením žáhy a změnou barvy kůže. Špatná životospráva játra přetěžuje. Detoxikace může pomoc při zmírnění problémů.

1. Omezte konzumaci cukru

Klasický bílý cukr, sladkosti a přidané cukry v potravinách vaše játra zbytečně přetěžují a potlačují jejich schopnost produkovat enzymy potřebné k detoxikaci organismu. Zvyšují hladinu glukózy v krvi a produkci inzulinu. Jejich vyřazením z jídelníčku játrům značně ulevíte. Doporučuje se konzumovat 20–30g cukru denně.


iZdroj fotografie: Pexels

2. Vynechte pracované potraviny

Většina zpracovaných potravin jako jsou například uzeniny, sušenky a jiné obsahují velké množství konzervačních látek, syntetických přísad a chemikálií, které jim sice dávají hezkou barvu a chuť, ale zbytečně zatěžují váš organismus. Vyřaďte je z jídelníčku a vaše tělo bude spokojenější.

3. Omezte konzumaci alkoholu

Věčně opakovaná fráze, že alkohol ve větším množství škodí už slyšel každý. Nejvíce zatěžovaným orgánem jsou právě játra. Vyhýbejte se jeho nadměrné a pravidelné konzumaci a šetřete zdraví svých jater.


iZdroj fotografie: Pexels

4. Pijte vodu s citronem

Sklenice teplé vody se šťávou alespoň z půlky citronu dokáže s vaším tělem udělat zázraky. Citron pomáhá tělu s detoxikací. Doporučuje se každý den vypít alespoň 10–12 sklenic. Citron detoxikuje a navíc splníte doporučený pitný režim.

5. Česnek ochrání vaše játra

Látky obsažené v česneku aktivují enzymy v játrech, které pomáhají v odbourávání toxických látek z těla. Zároveň obsahuje látky jako je alicin a selen, které mají důležitý úkol, chránit játra před poškozením. Dva stroužky denně večer před spaním, vašemu tělu jen prospějí.


iZdroj fotografie: Pexels

6. Kurkuma pomáhá detoxikovat

Zázračné koření, které pomáhá při detoxikaci jater. Posiluje enzymy , které dokáží z těla odvést všechny toxiny. Stačí každé ráno smíchat půl čajové lžičky kurkumy se špetkou pepře ve sklenici teplé vody a vypít.

7. Káva snižuje riziko onemocnění

Káva zabraňuje hromadění tuku a snižuje riziko jejich onemocnění. Je ale dobré vědět, že tyto účinky má pouze káva bez cukru a mléka a nedoporučuje se kontumace více jak 2 šálků denně.


iZdroj fotografie: Pexels

8. Amla odbourává toxiny z těla

Amla je hojně využívána v Ájuvérdě právě pro podporu funkce jater a pomoc při odbourávání toxinů z těla. Konzumace ráno na lačno, sušené mleté amly rozmíchané ve sklenici s horkou vodou, podpoří zdraví vašich jater.

9. Listová zelenina odstraňuje toxiny

Zelená listová zelenina jako je kapusta, rukola nebo špenát obsahují látky, které mají významný vliv na detoxikaci organismu, pomáhají přirozeně odstraňovat toxiny z těla. Navíc obsahují mnoho vitamínů, které jsou zdraví prospěšné a posilují váš imunitní systém.


iZdroj fotografie: Pexels

10. Zelený čaj je skvělý antioxidant

Zelený čaj je plný rostlinných antioxidantů. Které pomáhají odstranit nahromaděný tuk v játrech a podpoří jejich správnou funkci. Odborníci doporučují konzumovat každý den 2–3 šálky zeleného čaje a snížíte tak riziko ztučnění jater.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1688 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
30 let vdaná žena, která má 2 děti, narazila v obchodě na svou první lásku. Překvapivá reakce muže ji dostala do svízelné situace
Události247
Nový premiér Petr Fiala má jasno: Demokraté by měli mít jednoho společného kandidáta na budoucího prezidenta. Koho z kandidatury vyloučil?
VědaŽivě
Tušíte, co všechno se děje na Zemi během jediného dne? Tipněte si, kolik udeří blesků, pokácíme stromů či vyrobíme automobilů
adbz
Vyrobte si domácí prací prášek. Zbaví oblečení všech bakterií, virů, skvrn i chlupů. Ten kupovaný se mu nikdy nevyrovná