Afty, častá únava a infekce močových cest: Tak se projevuje kvasinková infekce

Ledviny jsou párový orgán uložený v dutině břišní. Najdete je v bederní části zad. Pro život jsou nepostradatelné, odstraňují toxiny a zodpovídají za tvorbu červených krvinek.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Při problémech s ledvinami je důležité odhalit počínající onemocnění včas. Ledviny patří mezi životně důležité orgány, proto není radno podceňovat žádný příznak, který by mohl souviset s jejich narušenou funkcí. Onemocnění ledvin naznačuje hned několik příznaků. I když se u vás objeví jen jeden, raději navštivte lékaře.

Bolí vás v bedrech

Neustálá bolest v dolní části zad nebo bolest v bedrech při poklepu naznačují onemocnění ledvin. Bolest se může objevit na obou stranách zad, ale i na jedné straně (v případě, že je nemocná jen jedna ledvina). Charakteristický příznak může být bolest, která se při močení zmírní nebo na chvíli zmizí, jak varuje web Healthline.

Máte problémy s močením

Pokud pozorujete změny barvy a zápachu moči, něco bude špatně. Neustálé nutkání na močení, krev v moči nebo bolest a řezání při močení patří mezi varovné příznaky, které naznačují infekci močových cest, kterou mohou způsobit přemnožené kvasinky. Ta, pokud postupuje dále a není včas léčena, může dojít až do ledvin, kde způsobí zánět ledvin. Pokud dojde k selhání ledvin, objeví se další, mnohem závažnější příznaky, o kterých psala naše redakce dříve.

Pozorujete otoky na nohou

Jestliže vylučovací systém (respektive ledviny) nefungují správně, tělo nemůže dostatečně odstraňovat odpadní látky a nadbytečnou vodu. Proto se začnou vytvářet otoky. Nejpatrnější jsou kolem kotníků, na nohou a rukou, pokud byste je přehlíželi, mohou se objevit na srdci nebo plicích. To vede k život ohrožujícím stavům.

Vyšetření moči lékařem iZdroj fotografie: Freepik
Při problémech s ledvinami bude potřeba jako první vyšetření moči lékařem.

Máte akné a jste unavení

Když se v těle hromadí škodlivé látky a nemohou odcházet močí, tělo si najde jiné cesty. Třeba přes kůži. Tak se toxiny vylučují ve formě vyrážek, akné, aftů a ekzémů. Pokud ledviny stávkují, kromě kožních problémů vás bude pronásledovat neustálá únava z nedostatku kyslíku. Jak píše web CelevelandClinic, v ledvinách se tvoří hormon erytropoetin, který je potřeba  k tvorbě červených krvinek. Jakmile je červených krvinek málo, nemá kdo v těle roznášet kyslík do buněk.

Babské rady na prevenci i léčbu vaginální kvasinkové infekce: Dozajista oceníte účinky jogurtu a tea tree oil

Pečujte o své ledviny především tím, že budete dodržovat správný pitný režim. Rozhodně to ale nepřehánějte, protože přepíjení ledvinám dokáže uškodit stejně jako nedostatek tekutin, jak jsme na JakZdravě varovali.

Jak pečujete o zdraví svých ledvin vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články