Tyto (zlo)zvyky nejsou pro tělo přínosem | JakZdravě.cz

Každodenní zvyky s devastujícím dopadem na zdraví jsou mylně považovány za neškodné. Většina lidí nemá tušení, čemu tělo vystavuje

Každý z nás má nějaké zvyky, které nejsou pro tělo příliš dobré či zdravé. Jenže mnohdy ty, které považujeme za „normální“ a neškodné, působí na tělo přesně naopak.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni například víme, že chodit pozdě spát a brzy vstávat, není pro náš organismus vůbec zdravé. Někdy však i od pohledu neškodné zvyky a návyky mohou pro tělo představovat hrozbu. Věděli jste, že se v žádném případě nemá zadržovat kýchání? Nebo, že jste kvůli žvýkání žvýkačky méně soustředění? Zjistěte mnohem více a v ideálním případě se níže uvedených zlozvyků vyvarujte. 
Zadržování kýchání a párátko v zubech

Když zadržíte kýchnutí, trpí tím dýchací systém, cévy v mozku, a v nejhorším případě také jícen. Pokud kýcháte, dýchací cesty se potřebují zbavit cizího tělesa nebo bakterií, které nás mohou ohrozit. Jestliže nekýchnete, vše v těle zůstane. Představte si například zbraň, ze které vystřelíte, ale na konci je uzavřená – exploduje. To se děje i v nose a jícnu. Dokonce existují případy, kdy se jícen tlakem protrhl.  


iZdroj fotografie: Depositphotos

A jak je na tom párátko, které mnoho lidí využívá bezprostředně po jídle? Zubaři přímo nenávidí párátka. Pro sklovinu nepředstavují žádné nebezpečí, ale pro dásně nebezpečná jsou. Jenže, co dělat s jídlem uvíznutým mezi zuby? Naučte se raději používat zubní nit. Není drahá, koupíte ji v každé drogerii, ale je rozhodně bezpečná pro dásně. 

Spaní obličejem na polštáři a louskání semen zuby

Pokud rádi spíte na břiše, obličej pěkně zabořený do polštáře, velmi tím trpí dýchání, krevní oběh, mícha, ale i pleť na obličeji. Jistě je to pohodlná poloha, ale doporučujeme, abyste spali na boku. Jedná se o pozici, kdy je páteř v přirozené poloze, a vás tak nebudí bolest zad se skřípnutým nervem mezi obratli. Také mnoho lékařů varuje, že vrásky způsobené spánkem ve špatné pozici zůstanou konstantní.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Louskáním semen pomocí zubů trpí nejen zuby, ale i žlučník. Ačkoli například slunečnicová semínka jsou velmi zdravá a pro tělo užitečná, na jejich louskání si vyberte jiný předmět. Mnoho zubních lékařů prozradilo, že pozná zuby lidí, kteří takzvaně louskají semínka zuby. Mají je totiž poškozené stejným způsobem. A lidé, kteří mají potíže se žlučníkem, by semínka neměli jíst vůbec. 

Žvýkání a mytí vlasů horkou vodou

Když jste ve stresu, žvýkáte pera, tužky nebo jiné tvrdé předměty? Doporučujeme, abyste přestali, protože si tak ničíte zubní sklovinu. To stejné platí i pro ty z vás, kdo plastové lahve, ořechy a podobné věci otevíráte pomocí zubů. Pokud si poškodíte zubní sklovinu, brzy se vám v zubu či na zubu vytvoří zubní kaz. Přestaňte s tím co nejdříve. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Milujete horkou vodu a umýváte si také tak vlasy? Nedělejte to, protože trpí mozkové cévy. To stejné platí i o sprchování celého těla. Pokud máte sklony k častým závratím nebo bolestem hlavy, vyzkoušejte sprchování horkou vodou nahradit vlažnou vodou. Horká voda také stimuluje funkci mazových žláz na pokožce hlavy, takže vlasy budete mít mnohem dříve mastné.

Zdroj: Brightside, PubMed

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů