Namočila si do něj nohy a bylo to: Už žádné ekzémy, plísně a zápach chodidel

Lázeň z této ingredience působí lépe než kdejaké komerční výrobky. Stačí si jí dopřát několikrát do týdne a zbavíte se mnoha problémů.

i Zdroj fotografie: Deposipthotos
                   

Chodidla jsou velmi důležitou součástí lidského těla, a ačkoli si to mnoho lidí neuvědomuje, každý den pro vás vykonávají velkou práci. Pokud jejich stav ignorujete a nedodáváte jim potřebnou péči, může se vám to nehezky vrátit, a to například ve formě ekzémů, plísní nebo zápachu. S problémy si však dokáže poměrně snadno poradit obyčejná lázeň z jablečného octa, která vám podle lékařky Kim Chin poskytne úlevu již během několika dnů. 

Jednoduchý způsob, jak se zbavit ekzému a zápachu 

Běžná je plísňová infekce nohou, která se vyskytuje zejména mezi prsty. Objevit se může v důsledku mnoha příčin, jako je například plavání ve veřejných bazénech, chození naboso na nesprávných místech a další. Pokud se s ní potýkáte i vy, nemusíte však nutně sahat po komerčních výrobcích. Stačí smíchat 1 velkou sklenici jablečného octa s 2 velkými sklenicemi teplé vody a v tekutině si následně alespoň 20 minut máchat nohy.

Dalšími častými problémy, které se týkají nohou, jsou zápach a ekzém. V obou případech se jedná o nepříjemné příznaky, které vám dokáží snadno snížit sebevědomí a znepříjemnit některé každodenní záležitosti.

Koupel nohou iZdroj fotografie: Depositphotos
Octová koupel nohou pomáhá léčit řadu nepříjemných problémů

I v tomto případě vám pomůže obyčejný jablečný ocet, protože ničí nebezpečné bakterie a další složky. Jakmile však proces dokončíte, nezapomeňte si svá chodidla opět opláchnout, jinak by dle serveru WebMD stále zapáchala. 

Bolí vás paty každé ráno, nebo kdykoli si stoupnete? Zde jsou nejčastější příčiny a jejich správná léčba

Podpora pro suché nohy a popraskané paty

Popraskané a suché nohy mohou vést k nepříjemným bolestem a dráždit vás při chůzi. Pokud se tato skutečnost týká i vás, připravte si octovou koupel, která je opět učiní hebkými a pomůže je regenerovat. Postupovat můžete stejně jako v předchozím případě, nicméně se pokuste provádět kúru každý den, dokud problém neustoupí. Jen tak bude léčba úspěšná. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech octa

Jak se octová lázeň osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články