Signály, že je s vaším tělem něco v nepořádku |JakZdravě.cz

Věnujte dostatečnou pozornost varovným signálům, kterými tělo sděluje, že s ním není něco v pořádku

Tělo je váš chrám, a tak byste s ním také měli zacházet. To, že je něco špatně, vám dá samo najevo. Proto zbystřete, jestliže se vás týkají následující příznaky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naše těla byla vytvořena tak, aby fungovala bezchybně. Všechny části mají svůj účel, všechny na sebe navazují a umějí spolupracovat, což nás udržuje zdravými. Někdy ale každý selže, a stejně tak naše těla umějí dát najevo, že potřebují pomoc. Pokud budete následující příznaky ignorovat, riskujete vážné zdravotní problémy.
Podrážděnost, křeče v nohou a nespavost

Tyto příznaky vám dávají najevo, že potřebujete hořčík a draslík. Do své každodenní stravy byste tedy měli okamžitě zařadit banány, rajčata, špenát a pomeranče. Zvláště listová zelenina a ořechy jsou jedním z nejlepších zdrojů hořčíku. Pokud nic z uvedeného nejíte, poraďte se s lékařem a využijte možností doplňků stravy.


iZdroj fotografie: Freepik

Suchá kůže neznačí jen dehydrataci

Suchost pokožky může značit také nedostatek vitamínu E. Proto byste měli začít jíst více ryb, zeleniny, olejů a ořechů. Můžete také zkusit navštívit obchody se zdravou výživou, mnoho z nich má tělu přirozené prostředky, které působí proti suché pokožce.

Silná touha po sladkém

Pokud často z ničeho nic pociťujete velkou chuť na něco sladkého, příčinou může být stres, deprese nebo vyčerpání. Vaše tělo v takových případech žádá glukózu. Měli byste jej poslechnout a zbytečně se nebát pár kil navíc, protože je vaše tělo evidentně potřebuje.


iZdroj fotografie: Freepik

Chuť sníst led

Jestliže máte touhou po jezení ledu, může to značit nemoc zvanou anémii, což je nedostatek železa. Nejlepšími zdroji železa jsou hovězí maso, vejce a tofu. Existuje také mnoho proteinových tyčinek s jeho vysokým obsahem, takže se nebojte vyrazit si do obchodu pro svačinku.

Často krvácející dásně

Náhlé nebo neustálé krvácení z dásní během čištění zubů může značit nedostatek vitamínu C. Pro nápravu byste do svého jídelníčku měli zařadit špenát, zelené a červené papriky, rajčata, zelí, květák, brokolici a citrusové plody, jako jsou citrony či limetky.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Kruhy okolo očí

Tmavé a nevzhledné pytle pod očima se často objevují u lidí nad 50 let, což je naprosto normální. U mladších osob to ale už tak v pořádku není a může to značit vysokou hladinu cholesterolu. Měli byste se o tom poradit s lékařem a nechat si udělat potřebná vyšetření.

Třepící se vlasy a nehty

V tomto případě vám tělo naznačuje, že by ocenilo nějaký ten vitamín B. Ten můžete získat pitím mléka a zařazením mléčných výrobků či některých mořských hub a řas do vaší pravidelné stravy.


iZdroj fotografie: Freepik

Příliš dlouhý prst na noze

Jedná se o ukazováček, neboli prst vedle palce. Pokud je delší než palec, tak to způsobuje bolest nejen pro okolní prsty, ale také pro celou nohu. Naštěstí existují způsoby léčby a metody, jak tento problém napravit.

Zdroj: Georgiarecord

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů