5 věcí, které běžně děláte po jídle, ale jsou životu nebezpečné. Vyhněte se jim pořádným obloukem

Je nepříjemné mít hlad, a zároveň vědět, že hned po jídle musíte spěchat jinam. Co se ovšem vašeho zdraví týče, raději přijďte pozdě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí v dnešní době žije v neustálém nedostatku času, kdy nevědí, co mají udělat dřív, aby se z toho nezbláznili. To mnohdy razantně ovlivňuje každodenní rutinu, a to bohužel negativním směrem. Mnohdy proto lidé například nesnídají, a když už, tak ještě s posledním soustem v ústech běží dělat něco jiného. To může být ovšem škodlivé v mnoha směrech.

iZdroj fotografie: Freepik

Nikdy se nechoďte hned sprchovat

Jakmile si dáte sprchu nebo vanu, vaše tělesná teplota se začne přirozeně zvedat. Pro vyrovnání tohoto stavu začne tělo posílat do kůže o něco více krve, než když je v normálním klidovém stádiu. To nejen může narušit proces trávení, ale také celkově zpomalit metabolismus. Vždy proto počkejte se sprchou alespoň třicet minut po jídle.

Čaj si nechejte na pátou

Pro mnoho lidí je šálek čaje hned po jídle nedílnou součástí života. Tento neškodný nápoj ovšem narušuje asimilaci železa, což je minerál velmi důležitý pro lidské tělo. Děti, těhotné ženy a lidé trpící na nedostatek železa by se proto čaji měli po jídle vyhnout.

iZdroj fotografie: Freepik

Spánek je lepší po vytrávení

Kdysi existoval mýtus, že spánek hned po jídle je příčinou nadváhy, což je samozřejmě nesmysl. To ovšem neznamená, že nemůže způsobit žádné škody. Pokud se rozhodnete jít spát po najezení, riskujete tím pálení žáhy, vysokou kyselost a říhání. Navíc si tím také zvyšujete riziko mrtvice. Nejlepší doba na spánek je alespoň dvě hodiny po posledním jídle.

Cvičení s plným žaludkem opravdu ne

Naplníte žaludek nutričním jídlem, které vám dodá velkou dávku energie a tu rovnou využijete na cvičení. Bez ohledu na to, jak dobře to zní, to tak nefunguje. Jestliže se budete na plný žaludek zatěžovat, tak si maximálně způsobíte škytavku a nevolnost, v horším případě trauma a křeče. Opět zde platí pravidlo jako u spánku, lepší je si počkat alespoň dvě hodiny.

iZdroj fotografie: Freepik

Kouření je škodlivé i normálně, natož hned po jídle

Jakmile vaše tělo začne aktivně trávit, jsou do tohoto procesu zapojeny skoro všechny systémy. V tomto momentě se nikotin začne absorbovat dvojnásobně, což znamená, že vám dvakrát tolik uškodí oproti normálnímu kouření. Navíc tabák může blokovat vstřebávání vitamínů a minerálů, čímž zničíte účinek i toho nejzdravějšího jídla. Vyčkejte tedy alespoň dvacet minut, než si půjdete zapálit.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka
Události247
Události247
Stát přidá důchodcům za každé vychované dítě 500 korun, pouze ale jednomu z rodičů. Odborníci očekávají soudní tahanice
VědaŽivě
VědaŽivě
Co říkají Mormoni o stvoření světa a na čem jsou jejich teorie o vzniku založeny
adbz
adbz
Jak v obchodě vybrat ten nejlepší meloun? Řiďte se jednoduchým pravidlem a už nikdy neodnesete zkažený či nedozrálý kus