Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace

Stejně jako je důležité se umět dobře a pravidelně stravovat či se vyhýbat škodlivým látkám, hraje velkou roli v životě i pohyb. Tohle se stane, když je ho málo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešních dnech často dochází k tomu, že lidé pracující v kanceláři mají samé přesčasy a když už dojde na volno, tak si chtějí odpočinout na gauči u nějakého dobrého seriálu. Na tom není nic špatného, ovšem ve spěchu moderního života je často lehké zapomenout na to, že i zdravý pohyb je potřeba. Pokud se ho tělu nedostává, začne si o něj samo říkat, a to těmito způsoby.

Máte oteklé oči a okolí očí

A může za to zadržování vody, jehož nejčastějším spouštěčem je právě sedavý způsob života. Nafouklé oči se poté objevují v důsledku delšího setrvání ve vodorovné poloze. Nejlepší řešení tohoto problému je jóga, která dokáže vyvíjet tlak na hlavu a posilovat krevní oběh. Jakmile do svého života nějaký pohyb začleníte, oteklé oči přestanou být problémem.

iZdroj fotografie: Unsplash

Objevují se zažívací problémy v podobě zácpy

I pro pravidelnou stolici je důležité, abyste svému tělu dopřáli nějaký ten pravidelný pohyb v podobě procházek či cvičení. Pokud většinu času trávíte v sedě, bude trvat déle, než jídlo projde tlustým střevem. V důsledku toho bude omezené i množství vody, které tělo absorbuje ze stolice. To vede nevyhnutelně k zácpě.

Začínáte být až nezdravě zapomnětliví

Pokud vás až často trápí pocit, že jste si na něco nevzpomněli, možná oceníte více pohybu ve vašem životě. Lidé, kteří vedou sedavý životní styl, začínají vykazovat jisté změny v mozku v oblasti mediálního temporálního laloku. Právě tento lalok slouží k tomu, abyste si zapamatovali věci. Navíc bylo prokázáno, že fyzické cvičení posiluje paměť, proč do toho tedy nejít?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Začala vás bezdůvodně bolet kolena

To může být způsobeno tím, že jsou vaše klouby až moc utěsněné. Jedině pohyb totiž dokáže uvolnit takto „zaseknuté“ klouby. Cvičení může zmírnit příznaky artritidy a osteoartrózy. Zaměřit byste se v těchto případech měli hlavně na aerobní cvičení. Pravidelným cvičením se svaly zpevní a stanou se pružnějšími.

Máte čím dál tím větší chuť na sladké

Právě fyzická aktivita dokonale bojuje s chutí na cukr. Zvyšuje totiž vaši energii a uvolňuje endorfiny, které podporují celkově štěstí. A jakmile máte dostatečné množství hormonů štěstí, tak již tolik nepotřebujete cukr. Dostatek pohybu tak během dne udrží vaši chuť na uzdě a vy se nebudete muset trápit tím, že zase potřebujete větší kalhoty.

Všimli jste si na sobě některých z těchto znaků?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články