Problémy se spánkem? Stačí na polštář nanést pár kapek přírodního spreje a usnete během pár sekund

Poruchy spánku patří mezi problém, který trápí stále víc a víc lidí. Řešení je však mnohem jednodušší, než se může zdát. Pomohou polštářové spreje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spánek jako takový patří mezi nejdůležitější faktory lidského života a zdraví obecně. Proto je velmi důležité, aby byl vždy co nejkvalitnější a bez zbytečných komplikací. Bohužel v dnešním světě však čím dál, tím častěji dochází k poruchám spánku a spánkového režimu, a to hned v několika formách. Je tedy důležité přijít tomuto problému na kloub a začít jej řešit hned, jak se objeví. Dříve než léky a nejrůznější medicíny je však nejlepší vsadit na přírodní pomůcky, uvedla  Kerry Boyle D.Ac., M.S., L.Ac., Dipl. Ac.

Proč je spánek tak důležitý

Ačkoliv mnoho lidí spánek podceňuje a neuvědomuje si jeho důležitost, jedná se o faktor, který podstatnou mírou ovlivňuje zdraví a celou řadu reakcí v lidském těle. Během spánku totiž nejen relaxujeme a naše tělo se po celém dnu uvolní, ale také jsou přirozeně podporovány důležité životní funkce, jako je tvorba nezbytných hormonů či jiné nezbytné pochody.

iZdroj fotografie: Unsplash

Naopak špatná kvalita spánku, která se projevuje například nespavostí, nadměrnou spavostí nebo častým nočním probouzením, má na tělo značně negativní vliv. Kromě chronické únavy se při dlouhodobějších spánkových potížích může rozladit trávící systém i metabolismus, hormonální rovnováha v těle a mnoho dalšího. Je proto skutečně potřeba dbát na spánek jako takový, a především na jeho kvalitu.  

Když se ozvou problémy se spaním

Problémy se spaním mohou mít hned několik podob, které zkrátka a jasně znehodnocují jeho kvalitu a tělo tak nedostává to, co potřebuje. Nejčastěji se jedná o nespavost, časté noční probouzení, spojené například se syndromem neklidných nohou, nebo naopak také o nadměrnou a neúměrnou spavost.

iZdroj fotografie: Freepik

V každém případě jsou tyto potíže něco, k čemu by docházet nemělo a rozhodně se nejedná o nic dobrého. Nejlepší je zakročit, najít základní příčinu těchto potíží, a poté se neodkladně pustit do jejího odstranění. Zprvu se tak doporučuje zlepšit podmínky spaní nebo sáhnout po některé z přírodních možností, které při potížích se spaním napomáhají. Jedná se například o polštářové spreje, které jsou skvělou volbou pro ty, kdo mají rádi pohodlí a komfort.

Co jsou to polštářové spreje

Polštářové spreje jsou jedním z přírodních, a většinou také nechemických, způsobů, jak si dopřát kvalitní a zdravý spánek. Jsou složeny z esenciálních olejů tvořených bylinnými výtažky, které mají za úkol lidský organismus uvolnit a přivést jej tak do spánkového režimu. Tímto sprejem stačí nastříkat polštář, na kterém spíte, a vdechovat jeho vůni celou noc. Jak ale takový sprej vybrat?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Levandulový polštářový sprej

Jedním ze základních druhů polštářových sprejů, se kterými se můžete setkat, je ten levandulový. Nejenže velmi příjemně voní, ale jeho účinky jsou na spánek přímo blahodárné. Levandule totiž patří mezi výrazně aromatické rostliny, které svou vůní člověka uvolní a dokonale navodí pocit relaxace a klidu. Kromě polštářového spreje můžete použít také sušenou levanduli nebo extrakt na přidání do koupele. Výsledek poznáte okamžitě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Heřmánkový polštářový sprej

Další bylinou, jejíž extrakt napomáhá ke zlepšení spánku, je heřmánek. Ten je totiž sám o sobě známý pro své uvolňující účinky a není tedy divu, že se hojně využívá i na výrobu polštářových sprejů pro lepší spaní. Kromě těch můžete ale zkusit také obyčejný heřmánkový čaj, a to vždy večer před spaním. Vaše tělo se díky němu uvolní a vy usnete bez potíží a celou noc budete krásně spát.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Polštářový sprej v podobě kozlíku lékařského

Kozlík lékařský je šikovná bylina, z jejíhož kořene vzniká právě i polštářový sprej či jiný produkt, který má zajistit pomoc při spánkových potížích. Ukázalo se, že tato rostlina má také velmi příznivé účinky na celkové zmírnění příznaků úzkosti, nadměrného stresu, ale funguje i jako přírodní pomoc při symptomech deprese. Pokud máte složitější období nebo se cítíte psychicky vyčerpaní, zkuste šálek čaje z kozlíku lékařského a nepříjemný tlak opadne.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články