Lékaři našli 13 kilový nádor rostoucí v nafouklém břiše. Pozor muži, pokud máte větší bříško, ne vždy jde o pivní pupek

Ne vždy zvětšené břicho znamená, že je dotyčný obézní. Může se jednat i o vážnější onemocnění, které není radno podceňovat.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jestliže se u vás nebo u jiného muže objevuje velké a nafouknuté břicho, ne vždy se jedná o potíže způsobené nejčastěji pitím piva. Tyto potíže prožíval i 63letý muž jménem Kevin Daly, který se rozhodl o své zkušenosti podělit s okolním světem. Kevin je vášnivým sportovcem a pivo si dopřeje pouze rekreačně. I tak se mu začalo zvětšovat břicho. Nerozuměl tomu, proto se vydal k lékaři. Závěr byl udivující a přímo šokující. 

Operace a další vyšetření

Není tomu dlouho, co Kevin Daly z New Jersey podstoupil akutní operaci srdce. Po tomto složitém zákroku Kevin ztratil necelých deset kilogramů na váze, ale jeho břicho zůstalo stále stejné, bez snížení jeho obvodu. Manželka, ale i všichni známí, Kevina ujišťovali, že se nejedná o nic vážného, pouze u něj klesají hladiny testosteronu, což bývá s přibývajícím věkem normální a běžně vídané. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

I přes slova útěchy Kevin neposlouchal a vydal se na vyšetření. Rozhodl se objednat na vyšetření CT celého těla, aby měl jasno a vysvětlily se případné zdravotní obtíže. Bohužel vyšetření odhalilo ty nejhorší obavy, které muž měl. V dutině břišní byl nalezen nádor obrovských rozměrů zvaný liposarkom. Jedná se o nádor měkkých tkání a v necelých dvaceti procentech bývá zhoubný. Tak se stalo i u Kevina. 

Mimo rostoucího břicha nebyly jiné příznaky

Po zjištění tohoto závažného stavu, musel muž okamžitě podstoupit další operaci, aby mu byl vyoperován nádor, který vážil neuvěřitelných 13 kilogramů. Bohužel ale obklopoval vnitřní orgány. Nádor byl vyjmut bez poškození okolí, ale jednu ledvinu se nepodařilo zachránit a museli ji vyoperovat i s nádorem. Ledvina totiž byla obklopena nádorovou tkání. 

iZdroj fotografie: Depositphotos


Zanedlouho se muž z operace zotavil a vrací se zpět do formy. Měl obrovské štěstí, že neposlechl své příbuzné a známé, ale na vyšetření se opravdu vydal. Tímto způsobem by rád informoval další muže, kteří na sobě pozorují podobné příznaky, aby nemeškali a vydali se na vyšetření. Může to být tuk, může to být i horší onemocnění, tak jak to bylo i u Kevina.

Zdroj: CBS NewYork

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články