3000 let staré metody, jak léčit revmatoidní artritidu a zánět. Dosáhněte úlevy přirozeným způsobem

Revmatoidní artritida je běžné onemocnění, které postihuje většinu starších lidí. S její léčbou vám dokáží skvěle pomoci tyto pradávné přírodní metody.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Revmatoidní artritida (RA) je autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá tělesné klouby. V důsledku toho vzniká zánět, který nakonec způsobí zhrubnutí tkáně uvnitř kloubů, což vede ke vzniku otoků a nepříjemné bolesti v oblasti postiženého místa – tím může být zápěstí, loket, chodidlo, koleno nebo také kotník. RA ovšem může postihnout také některé důležité systémy, včetně kardiovaskulárního nebo dýchacího, což může podle Nancy Carteron závažně ohrozit váš život. 

Příčiny revmatoidní artritidy

Ačkoliv toto obávané onemocnění postihuje v současné době čím dál více lidí, jeho příčina není dosud zcela objasněna. Někteří lékaři však tvrdí, že nejdůležitější roli, co se týče vzniku zánětu a poškození kloubů, hraje abnormální reakce imunitního systému. Nikdo však zatím nezjistil, proč imunitní systém takto reaguje, ovšem existují vědecké důkazy, že se na tomto problému podílejí geny, hormony a dokonce i některé faktory životního prostředí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud revmatioidní artritida postihla i vás, ale žádné předepsané léky vám nepomáhají s úlevou od bolesti, můžete vyzkoušet přírodní metody podle ájurvédské tradiční medicíny. Jedná se především o léčbu pomocí přirozených potravin a zásad životního stylu, které používali Indové již před 3 000 lety. Níže se můžete seznámit s těmi nejlepšími z nich: 

1) Kořen kurkumy

Tato klasická, starobylá ájurvédská bylina je známá pro své protizánětlivé a antioxidační složky, které podporují imunitní systém a chrání tělo před poškozením. Pokud kořen kurkumy přidáte do svého jídelníčku, získáte nejen úlevu od bolesti kloubů, ale také podpoříte funkce svého mozku. Skvěle se hodí k vejcím, masu nebo si z ní můžete vytvořit legendární nápoj zvaný „zlaté mléko“. 

2) Dostatečný spánek

Pokud nespíte dostatečně dlouho, vaše tělo není schopno regenerovat poškozené buňky. V důsledku toho je imunitní systém během bdění přetížen, což vede ke vzniku většího zánětu. Je proto důležité, abyste každý den spali alespoň sedm až osm hodin. 

3) Pravidelná masáž

Relaxační masáže jsou skvělý způsob, jak se uvolnit po náročném dni a zmírnit bolavý zánět v těle. Ájurvéda proto doporučují dopřát si každý den alespoň 10-20 minut této tělesné léčby každý den. Do bolavých kloubů můžete také před koupelí nebo sprchou vetřít teplý slunečnicový nebo kokosový olej.

iZdroj fotografie: Freepik

4) Kořen zázvoru 

Kořen zázvoru patří mezi nejsilnější přírodní léčiva. Kromě toho, že skvěle čistí tělo od toxinů a posiluje imunitní systém, dokáže díky svým protizánětlivým vlastnostem zmírnit bolesti kloubů. Kromě toho je však také účinný při zvyšování jejich pohyblivosti, snižování otoků, a také vám pomůže zbavit se ranní ztuhlosti. Nejlépe uděláte, když jej budete každý den konzumovat ve formě čaje. 

5) Koriandr, fenykl a máta 

Koriandr, fenykl a máta jsou užitečné bylinky, které ochladí tělo a pomohou vám díky svému obsahu blahodárných antioxidantů snížit zánět kloubů. Stačí je zařadit do svého každodenního jídelníčku – přidat je můžete například do salátů, k masu nebo jakýmkoliv jiným vhodným pokrmům. 

Zdroj: Healthline

Jak proti revmatoidní artritidě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články