Starodávná indiánská nosní léčba pomůže s nespavostí, ucpanými dutinami i alergiemi. Jako bonus zastaví proces šedivění vlasů

Určitě jste slyšeli o mnoha věcech, ale o léčbě nosem nejspíše ještě ne. Jedná se totiž o léčebnou metodu, kterou pravidelně používají Indové pro její nepopiratelné benefity.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Starodávný způsob očisty těla přes nos za pomoci přírodních bylin a olejů se nazývá Nasya. Mnoho studií prozradilo, že právě tato léčba nosem může být v dnešní době jedním z účinných způsobů, jak člověka přirozeně uzdravit. Ve světě tato metoda moc známá není, Indové ovšem mají své důvody, proč na ni pravidelně spoléhají.

Můžete si pomoci od časného šedivění

Věděli jste, že oleje, které se k terapii Nasya používají, působí pozitivně na žilní a nervový systém? Zároveň mají schopnost uvolnit ucpané kanálky, což ocení mnoho lidí. Ve výsledku mají všechny tyto výhody velký vliv i na šedivění vlasů, které je značně zpomaleno a v některých případech i zastaveno. Nasya vám zlepší kvalitu vlasů obecně, tudíž se vám vyplatí i přesto, že zrovna šedivění neřešíte.

iZdroj fotografie: Unsplash

Můžete s ní vyléčit i nespavost

Jakmile lidé trpí nespavostí, většinou jsou jim na ni předepsána sedativa. Nasya vám ovšem nabízí možnost se vyléčit přirozenou cestou a necpat do sebe zbytečné chemikálie. Vědci totiž tvrdí, že je vysoce účinná pro navození dobrého a kvalitního spánku. Někteří pacienti měli s nespavostí takový problém, že se jejich únava projevovala i v každodenních aktivitách, jako je například řízení. Po použití této léčby se jejich stav rapidně zlepšil.

Pomůže vám se stresem a úzkostmi

Doba je těžká a není vůbec složité v ní propadnout stresu a úzkosti. Horší ovšem je se z těchto problémů dostat. Zjistilo se ovšem, že i pro tyto problémy, o kterých se donedávna ještě moc nemluvilo, je Nasya účinná. Konkrétně pomáhá snížit svalové napětí, stres a léčit úzkosti. Mysl a tělo byly vždy propojeny a její účinnost spočívá v uvolnění těla.

iZdroj fotografie: Unsplash

Dobrá je i k léčbě chronické sinusitidy

Chronická sinusitida je stav, kdy máte zánět dutin trvající déle než tři měsíce. Příznaky sice nejsou moc závažné, avšak její neléčení může způsobit nevratné poškození sliznic vedlejších nosních dutin. Může k ní dojít kvůli špatnému životnímu stylu či znečištěnému prostředí. Pacienti ovšem po léčbě Nasya nalezli úlevu, a dokonce i rentgenové snímky ukázaly vysoce významné pokroky v léčbě obou dutin.

Pomozte si i s alergiemi

Lidé trpící alergií moc dobře ví, jak otravná dokáže být. Zvláště na jaře, kdy místo radování se ze všeho rozkvetlého má člověk vůbec strach si otevřít okno a vyvětrat. Po terapii Nasya se ovšem na povrchu nosní sliznice vytvoří ochranná vrstva jako bariéra.

Zkoušeli jste někdy terapii Nasya nebo jste o ní vůbec nevěděli?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Robin Dostál

Zobrazit další články