Na vysoký cholesterol, zažívací potíže i podporu imunitního systému: Všelék vyjde na cca 10 Kč a vydrží měsíce

Domácí recepty založené na přírodní léčbě se stávají stále vyhledávanější. Vyzkoušejte lék z kombinace medu, česneku a jablečného octa.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na domácí a přírodní léčbu se s nadějí obrací stále více lidí. Není se čemu divit. Síla přírody má totiž blahodárné účinky. Obzvlášť to platí u tří nejúčinnějších potravin – česneku, medu a jablečného octa. Ayana Habtemariam, zdravotní sestra s dlouholetou praxí, doporučuje med i při nachlazení a virózách. Med uleví od nepříjemných příznaků a urychlí dobu léčby. Habtemariam také dodává, že by lidé neměli na sílu přírody zapomínat.

Tři mocné potraviny

Účinky medu, jablečného octa a česneku jsou pro své léčivé vlastnosti známé a ceněné už po tisíce let. Když je zkombinujete, získáte skutečně jedinečný lék.

  • Med má protizánětlivé účinky a překypuje vitamíny, minerály a enzymy. U dětí se dá použít jako účinný lék proti kašli.
  • Česnek je silně protizánětlivý a obsahuje látky, které zpomalují stárnutí buněk. Umí léčit různé druhy infekcí.
  • Jablečný ocet dává do pořádku trávení. Pomáhá proti zažívacím obtížím a podporuje trávení, takže se hodí i pro snadnější hubnutí. Má antibakteriální účinky – zabraňuje bakteriím v rozmnožování.

Recept na přírodní lék

Pro přípravu léku používejte čerstvé a kvalitní suroviny. Nepoužívejte sušený česnek. Jablečný ocet je lepší surový, před použitím ho dobře protřepejte. Med používejte ideálně z místních zdrojů.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pro přípravu domácího léku budete potřebovat:

  • 10 stroužků česneku
  • 1 šálek jablečného octa
  • 1 šálek medu

Postup a dávkování:

Smíchejte ingredience ve vhodné nádobě. Jakmile se vše smísí, přendejte do menší sklenice, aby se vám směs v lednici lépe uchovávala. Takto může vydržet i pár měsíců. Každé ráno na lačný žaludek si dávejte dvě polévkové lžíce.

Na co dát pozor

Někomu česnek na žaludek nemusí dělat dobře. Pokud patříte mezi jedince s tímto problémem, raději na sobě nezkoušejte domácí recepty, které obsahují hodně česneku. Stejně tak se poraďte před používáním domácích léků s lékařem, trpíte-li chronickým onemocněním zažívacího traktu, žaludečními vředy nebo jste prodělali operaci žaludku nebo střev.

Jaké máte zkušenosti s domácími recepty vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články