Dopřejte svým nohám koupel s citronovou šťávou a solí. Ucítíte velkou úlevu a prospěje to i vaší psychice

Běžný den bývá náročný, takže večer je člověk zmožený únavou. Velmi často trpí nohy, které musejí dobře sloužit po řadu hodin. Výsledkem bývají křečové žíly i popraskané paty.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nohy si zaslouží tu nejlepší péči. Po celý pracovní den vás věrně nosí z jednoho místa na druhé, a to mnohdy bez řádného odpočinku. Dostávají docela zabrat, což se na nich projevuje ve formě zdravotních problémů. Lidé často trpí na varixy i plísňová onemocnění, mnohým popraskají bolestivě paty. Je to známka toho, že nohy potřebují péči. Lékař Gray Lyons, MD, Ph.D. je specialista na vaskulární a intervenční radiologii. Věnuje se především léčbě arteriálních a žilních nemocí.

Křečové žíly

Žilní městky neboli varixy, jinak také křečové žíly, jsou žilním onemocněním, při kterém dochází ke zvětšení a vychlípení povrchových žil. Nejčastěji se objevují na dolních končetinách. Na jejich vzniku se podílí více faktorů – nadváha, kouření, sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu, dědičnost. Komplikacemi křečových žil je povrchový zánět, kdy žíla bolestivě zduří. Nebezpečná je pak trombóza, kdy cévní sraženina ucpe žílu.

Plísňová onemocnění

Mykóza je onemocnění, ke kterému přispívají houby, plísně a kvasinky. Nejčastěji se vyskytuje kožní mykóza, která vzniká nedostatečnou hygienou, například zapařením chodidel v uzavřené obuvi. Objevuje se na pokožce chodidel mezi prsty, která začne svědit a zarudne a kůže se loupe. Jako prevence se doporučují bavlněné ponožky a prádlo, důkladné vysušení pokožky po každém umytí a hydratace pokožky.

iZdroj fotografie: Pixabay
Koupel nohám uleví a poskytne jim relaxaci

Citronová koupel pro nohy

Po náročném dni si nohy zaslouží tu nejlepší péči. Postará se o ni i citronová koupel, která dokáže ničit houby, plísně a bakterie a je možností, jak účinně detoxikovat tělo. Připravuje se z epsomské soli, mátového čaje, olivového oleje, citronové šťávy a esenciálního oleje z máty peprné. Všechny ingredience se dají do lavoru s horkou vodu. Do ní se namočí nohy na dobu 15 minut. Pak se opláchnou vodou a pomocí pemzy se odstraní mrtvé kožní buňky.

Na co jsou dobré koupele pro nohy

Koupele pro nohy zmírňují stres, protože epsomská sůl je bohatá na hořčík. Její chemický název je síran hořečnatý, takže obsahuje hořčík, síru a kyslík. Koupele masírují reflexní body na nohou, uklidňují a vytvářejí pocit pohody a relaxace. Už jen to, že sedíte v klidu alespoň čtvrt hodiny má příznivý vliv na psychiku.

Jakým způsobem ulevujete svým nohám vy?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články