Na kašel si ani nevzpomenete: Stačí nanést na tělo a je po problémech

Pokud vás trápí kašel, nemusíte nutně utrácet za komerční léky plné chemie. Skvěle vám dokáže pomoci přírodní obklad z několika účinných ingrediencí.

lék na kašel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kašel je nepříjemný problém, který může velmi snadno narušit váš každodenní život. Pokud se s ním poslední dny potýkáte i vy, pak se můžete obrátit na jednoduchý obklad z medu a hořčice, který vám pomůže zmírnit příznaky již během několika hodin. Na rozdíl od léků plných chemie se podle lékařky Natalie Olsen jedná o zcela přirozenou metodu léčby, se kterou nejsou spojovány žádné vedlejší účinky. Kromě toho si jej zvládne připravit každý a nevyjde vás ani na mnoho peněz, obzvláště pokud máte již všechny ingredience doma. 

Kašel a lidské zdraví 

Chladné počasí a neustálé změny teplot často vedou k rozvoji kašle, což je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno ztížit život. Ačkoli tento příznak většinou zmizí sám od sebe po několika dnech či maximálně dvou týdnech, můžete si ulevit mnohem dříve, a to pomocí přírodního zábalu z účinných ingrediencí. Ten stačí správně použít a nechat působit po několik hodin – do vašeho těla tak proniknou léčivé složky z jednotlivých ingrediencí a pomohou vám se rychleji zotavit. To mimo jiné mnohem lépe než kdejaké léky. 

Nejlepší, co však můžete pro odstranění kašle udělat, je také odpočinek. Vaše tělo je v takovém případě vyčerpané, a pokud byste stále chodili ven nebo se přetěžovali v práci, mohli byste si způsobit nebezpečné problémy. Pomoci vám dokáže například i kvalitní spánek a zdravý jídelníček s důrazem na zeleninu a ovoce, které obsahují vitamíny a minerály potřebné k regeneraci a podpoře imunitního systému. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, že kašel může být jednou z časných známek krevní sraženiny v těle

květ černého bezu

Bez nahradí mnoho léků, pomůže na záněty, kašel i astma

Příprava léčivého obkladu 

Léčivý obklad vám dokáže pomoci zejména díky tomu, že obsahuje velmi účinné složky, které pomáhají uvolňovat plíce a odstraňovat hlen. Jeho základem je léčivý med a hořčice, což jsou výborná přírodní léčiva. Obě ingredience mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, takže jejich pravidelná aplikace pomůže udržet dýchací systém v dobré formě a vyléčí kašel již během krátké doby. Dobře se osvědčily i další složky, které tvoří zábal, jako je ocet, který taktéž velmi dobře působí na lidské tělo. K přípravě tedy budete potřebovat: 

  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 čajová lžička hořčice
  • 1 polévková lžíce octa
  • 1 polévková lžíce slunečnicového oleje
  • tolik mouky, kolik pasta absorbuje
med ve sklenici iZdroj fotografie: Freepik
Med pomáhá tlumit kašel a zmírňuje podráždění krku

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí smíchat mouku s medem a ostatními přísadami, přidat olej a poté směs položit na kousek gázy nebo tenkého plátna. Jakmile budete připraveni, připevněte si jej pomocí hygienické pásky na hruď (neumisťujte obklad do blízkosti srdce, ale tak, aby přesto pokrýval vaše plíce). Následně jej nechte působit alespoň 2 až 3 hodiny a poté proceduru opakujte s novým obkladem. Berte na vědomí, že se během léčby můžete začít z ničeho nic a intenzivně potit. 

Pijte dostatek tekutin 

Jak také uvádí lékařka Kim Chin, kromě zvýšeného příjmu medu vám dokáže s kašlem pomoci dostatečná hydratace těla. Tekutiny totiž pomáhají zředit hlen a ulehčit tak plícím od kašle, přičemž zaměřit se můžete jak na pití bylinných čajů, tak i konzumaci horkých vývarů. 

Jak se obklad osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články