Jezte pravidelně několik švestek denně | JakZdravě.cz

4 pozitivní změny, které pocítí vaše tělo ihned po konzumaci sušených švestek. Jsou plné zdravých živin, tělo po nich doslova touží

Sušené švestky můžete koupit snad v každém obchodě. Kromě toho, že jsou moc dobré, jsou také prospěšné pro zdraví. Pomáhají tělu správně fungovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sušené švestky jsou takový malý zázrak, který vám může pomoci zhubnout, zlepšit trávení, udržovat v pořádku kosti a krev, a ještě mnohem více. Toto ovoce obsahuje spoustu živin, po kterých vaše tělo touží. No a vám stačí sníst 6 sušených švestek denně, abyste získali všechny jejich výhody. Můžete si být jistí, že vám vaše tělo poděkuje.
Podporují hodně tělesných funkcí

Pouhých 100 g sušených švestek obsahuje skoro 800 mg draslíku. Tento minerál je pro vaše tělo nezbytný, protože mu pomáhá správně fungovat. Sušené švestky mohou snižovat riziko mozkové mrtvice, udržují zdravé kosti, díky nim lépe rostou svaly, a také podporují správnou funkci nervů. Kombinujte švestky s jiným ovocem, které je bohaté na draslík, a dosáhnete optimálního stavu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jsou dobré pro krev

Nedostatek železa v těle může způsobovat anémii, a to může vést k vážným komplikacím. Mezi ně patří silná únava, srdeční a plicní problémy, a také problémy v těhotenství. A právě sušené švestky jsou skvělým zdrojem železa, tedy jedním z nejlepších produktů, které pomáhají předcházet anémii.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Mohou zlepšovat trávení

Sušené švestky obsahují hodně vlákniny, což je klíčový prvek ovlivňující zdravé trávení. Jeden šálek sušených švestek obsahuje 12 gramů rozpuštěné vlákniny. Obsahují také sorbitol, což je přírodní projímadlo, které pomáhá stimulovat pohyb střev.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomáhají snížit krevní tlak

Vysoký krevní tlak nemusí mít žádné viditelné příznaky, ale může zvyšovat riziko srdečních problémů nebo onemocnění ledvin. Lze ho však snížit sušenými švestkami, které můžete kombinovat i jiným sušeným ovocem, jako jsou například rozinky nebo datle.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby