Zkontrolujte si, jak je na tom vaše zdraví | JakZdravě.cz

Otestujte své zdraví pomocí 3 snadných úkolů. Fungují lépe, než drahé lékařské zákroky

Pokud máte rádi logické a různé jiné rychlé testy, potom si určitě rádi uděláte ty, které vám toho leccos prozradí o vašem zdravotním stavu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dokonce i specialisté a lékaři doporučují, abyste si u některých zdravotních problémů prováděli samokontrolu. Existuje i velké množství rychlých testů, které si můžete provést v pohodlí vašeho domova. Některé z nich vám pomohou identifikovat malé změny, které by vás měly donutit navštívit svého lékaře a zeptat se na jeho názor.
Stav vašeho srdce

Nahmatejte si na zápěstí tep a spočítejte, kolik úderů udělá vaše srdce za minutu. Proveďte 20 dřepů, a potom si údery spočítejte znova. Pokud se počet úderů příliš zvýšil nebo klesl, můžete mít slabý kardiovaskulární systém a musíte navštívit svého lékaře, aby vás zkontroloval. Mohou vás ohrožovat různé kardiovaskulární choroby.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Také zkuste vyjít do čtvrtého patra, úplně v klidu, nemusíte běžet. Kráčejte klidně, ale ne úplně pomalu. Nahmatejte si tep a spočítejte údery srdce za minutu. Pokud je váš puls kolem 120 tepů za minutu, jste v pořádku.

Držení těla

Postavte se tak, jak stojíte úplně přirozeně, a řekněte někomu, aby vás pozoroval. Pokud máte záda zaoblená a vaše boky vystupují dopředu, znamená to vážné zakřivení páteře. Měli byste rozhodně navštívit lékaře, abyste získali přesnou diagnózu a léčbu pro svou páteř.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zadržte dech

Tento test vám pomůže vyhodnotit funkčnost vašeho dýchacího systému, a také se můžete dozvědět, zda máte problémy s krevním oběhem.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Posaďte se a zhluboka se nadechněte. Pořádně vydechněte. Poté se opět zhluboka nadechněte a zadržte dech, je lepší si přitom nos přidržet rukou. Pomocí stopek sledujte, jak dlouho dokážete zadržet dech. Normální výsledek by neměl být nižší než 40 sekund. Pokud vydržíte i víc, jste naprosto v pořádku.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů