Stlačení akupresurních bodů na uchu pomůže proti rýmě, bolesti hlavy a uleví od bolesti svalů

Na lidském uchu je podle akupresurní medicíny mnoho citlivých bodů, které mají příznivý zdravotní vliv na vaše tělo. Stačí je na pět sekund stlačit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Akupresura vychází z tradiční čínské medicíny. Je odvozená od akupunktury a spočívá ve stlačování určitých bodů na těle, které mají vliv na fungování vnitřních orgánů. Jen na lidském uchu se nachází mnoho takových bodů. Zastánkyně celostní medicíny Debra Rose Wilson, Ph.D. si myslí, že by si lidé díky lepší znalosti některých bodů mohli sami účinně pomoci při migréně, bolesti zad, únavě a dalších neduzích. Těchto bodů máte po těle velké množství, tak začněte třeba právě uchem.

1. Horní část ucha

Horní část ucha je hned první část ucha vedle hlavy. Podle akupresury má tento bod přímé spojení s rameny a zády. Pokud tento bod na pět vteřin stlačíte, měli byste pocítit uvolnění a úlevu při bolesti a napětí v zádech a ramenou.

2. Špička ucha

Hned na horní část ucha navazuje akupresurní bod na špičce ucha. Stisknutí tohoto místa má přímý vliv na vnitřní orgány. Necítíte-li se dobře, vyzkoušejte podržet špičku ucha. Nebo použijte kolíček na prádlo. Ale nenechávejte ho tam dlouho. Pět vteřin stačí.

3. Horní polovina střední části ucha

Bolí vás klouby? Cítíte se ztuhlí? Zkuste chvilku vyvíjet tlak na tento bod na uchu. Spojení akupresurního bodu s klouby by mělo zajistit jejich uvolnění a zmírnit případné bolesti. Funguje to hlavně na ztuhlost po dlouhém nic nedělání.

Detail lidského ucha s čísly, které označují akupresurní body na uchu iZdroj fotografie: Freepik

4. Dolní polovina střední části ucha

Tento bod si dobře zapamatujte. Bude se vám hodit, až vás bude sužovat ucpaný nos při rýmě. Tento akupresurní bod by vám měl pomoci uvolnit nos, zmírnit bolest dutin a dokonce ulevit při bolesti v krku.

5. Bod těsně nad ušním boltcem

Stlačování tohoto bodu pomáhá při nepohodlí a bolestech v břiše. Jakýkoli trávicí problém by se měl zlepšit působením tlaku na toto místo. Dokonce má fungovat jako prevence trávicích problémů. Přesto není nejlepší nápad chodit celý den s kolíčkem na uchu. Využívejte proto tohoto bodu s rozumem.

6. Ušní lalůček

Poslední citlivý bod na uchu je ušní lalůček. Tlak na něj zlepšuje srdeční činnost a pomáhá ulevit při bolestech hlavy z různých příčin. Trpíte-li často bolestmi hlavy, vyzkoušejte příště stlačit na pět vteřin ušní lalůček.

7. Bod, kde začíná ucho nad horní čelistí

Když si nahmatáte počátek ucha vedle tváře, nahmatáte prohlubeň, kterou tvoří horní čelist. Níže je čelistní kloub. Pokud budete vyvíjet tlak na tento bod, pomůže vám uvolnit svaly v oblasti čelisti a uší. Některým lidem pomáhá akupresura tohoto bodu při zvonění v uších a bolestech hlavy.

Jaké máte zkušenosti s akupresurou?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články