Tvar a proporce těla toho o vašem zdraví odhalí více, než si myslíte. Sledujte tyto znamení a vyhnete se velkému nebezpečí

Tvar lidského těla o zdraví prozradí více, než se na první pohled zdá. Zjistěte, co vašemu tělu schází nebo čeho má naopak přebytek, a to podle jednotlivých tělesných proporcí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidské tělo je, stejně jako každý živý organismus, dokonale propojené a vše má určitou souvislost nebo návaznost se vším. Každé lidské tělo je však také naprostým originálem a žádné jiné na světě není stejné a identické. Existuje však několik znaků, které máme všichni společné a které nás spojují. Mezi ty patří například různé postavové podobnosti a tvary těla, které jsou však důležitější, než se zdá. Podle nich totiž dokážeme určit, jak je na tom naše zdraví. Nevěříte? Přesvědčte se sami.

Zdraví podle tvaru lidského těla

Hned pro začátek je nutné říct, že jakýsi „ideální“ tvar lidského těla neexistuje a není tedy potřeba honit se nějakou představou vnější krásy nebo vzoru. Každé tělo je totiž jiné a to, že nevypadají všechny stejně, neznamená, že je něco špatně. Pokud se sami ve svém těle cítíte dobře a vaše zdraví je zcela v pořádku, není potřeba dosahovat na něco, co je podle společnosti bráno jako ideál. Vždy je důležitý pouze váš subjektivní pocit, a to, jak funguje váš organismus.

iZdroj fotografie: Freepik

Existují však ale také výjimky, kdy je tělo a jeho pro porce pro člověka spíše přítěží a jeho tvary mu zásadně znesnadňují život a běžné fungování. Jedná se nejčastěji o lidi v různých stádiích obezity či naopak anorexie. V takovém případě lze mluvit o tom, že je potřeba se nad sebou zamyslet a se svým tělem začít něco dělat. Lidské zdraví je však velice důležité, a je proto potřeba všímat si všeho, co by mohlo svědčit o jeho potížích či nesprávném fungování. Například podle následujících tvarů těla lze určit, co organismu chybí nebo čeho má nadbytek.

Postava typu jablko

Postava, která svým tvarem připomíná jablko, je ve většině případů zakulacená a nejvíce váhy nese v oblasti břicha a boků. Jedná se tak o takzvaný viscerální tuk, který se nachází hluboko pod kůží a drží se těsně kolem orgánů. Lidé s touto postavou proto často mívají potíže s cukrovkou nebo srdečními onemocněními, slabou kondicí a dýchacími potížemi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řešením tohoto problému by však mohl být zdravý životní styl, a především pestrý a výživný jídelníček, který obsahuje všechny tělu potřebné látky, avšak méně cukru a nezdravých tuků. Potřebný je také dostatek zdravého pohybu a v případě skutečně velké míry obezity či zdravotních komplikací také operativní zákrok v podobě podvázání žaludku či jiného úkonu s podobným účinkem.

Postava obdélníkového typu

Lidé, kteří mají postavu podobnou obdélníku, vypadají většinou tak, že mezi šíří jejich ramen, pasu a boků není příliš velký rozdíl. Obvykle tak mají také rovnoměrně rozložený tělesný tuk a často disponují také velmi rychlým metabolismem a dobře pracujícím trávicím systémem. Neznamená to však, že nemají sklony ke zdravotním potížím a že nemusí dodržovat základní návyky zdravého životního stylu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naopak, v mnoha případech mají sice vyvážené množství tuku, to se však snadno může změnit na jeho nedostatek či naopak nadbytek a tito lidé mohou sklouznout ke stejným zdravotním potížím jako lidé s horším typem postavy a horším rozdělením tělesných proporcí. Opět je tedy důležité klást důraz na kvalitní jídelníček a dostatek zdravého pohybu.

Postava hruškovitého typu

U osob s hruškovitým typem postavy si můžeme všimnout tendence ukládat váhu do spodní části těla. Jinými slovy, mívají tito lidé často slabší a nevýraznější horní část, kdežto od pasu dolů bývá jejich postava zavalitější a tukové zásoby se ukládají převážně sem. Často si tohoto typu postavy můžeme všimnout převážně u žen, ale ani u mužů však výraznější boky, zadek a stehna nebývají výjimkou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tito lidé však kromě poměrně nevyvážených tukových zásob a celkové nerovnováhy těla mohou trpět i takzvaným přetížením určitých orgánů či kostí, kolem kterých je nejvíce tuku uloženo. Znamená to tedy, že ačkoliv mají oblast srdce, hrudníku a bránice v pořádku, bývají namáhány orgány jako játra, střeva nebo i ledviny a další. Dobré je proto najít správný druh cvičení či pohybu a nedovolit své postavě sklouznut až do enormních váhových kategorií.

Postava typu přesýpacích hodin

Přestože postava typu přesýpacích hodin je sice podle většiny lidí považována za nejatraktivnější, musí tito lidé dbát především na to, aby nanabírali přebytečná kila a jejich váha zůstávala spíše neměnná. Ti, kteří totiž mají právě tento typ postavy, bývají většinou stavění tak, že mají širší ramena, užší pas, a poté opět mírně širší boky a hýždě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud jde o ukládání tuku, ten většinou směřuje do rukou, boků, hýždí a stehen. Pokud se tedy daní lidé nebudou „hlídat“, mohou dopadnout nejen s nehezkou postavou, ale také zdravotními komplikacemi. Nevylučují se bolesti zad, krční páteře, slabé ruce či otoky nohou. Dobré je tak do svého dne zařadit kruhový trénink celého těla a vyváženou pestrou stravu.

Jaký typ postavy máte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Muž zaslechl křik své přítelkyně v koupelně, a tak za ní rychle běžel. Když ji uviděl v náruči s novorozencem, zpanikařil
Události247
Události247
Rodiče možná 5000 korun na dítě nedostanou. Návrh je prý protiústavní
VědaŽivě
VědaŽivě
„Spor o maso“ stále nemá vítěze. Když ho přestanete jíst, na vaše zdraví to bude mít značný dopad – pozitivní i negativní
adbz
adbz
Matka dvou dětí navrhla bez projektanta rekonstrukci bytu o 40 m². Světlý interiér prostor opticky o dost zvětšil