Jak vyhrát boj se zánětem močových cest. Porazí ho přírodní léky a lidové bylinky, které fungují i jako prevence

Ty nejjednodušší triky mohou být právě při léčbě zánětu močových cest ty nejúčinnější. Postačí vám pár přísad do vody a léčba se vám bude dařit mnohem lépe.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tato bakteriální infekce patří mezi jednu z nejrozšířenějších na světě. Vyskytuje se častěji u žen, ale ani pánové se jí mnohdy nevyhnou. Podle Ansley Hill, RD, LD se projevuje bolestmi v podbřišku a pánvi, bolestí při močení, horečkou, zvýšenou únavou a tmavou až krvavou močí. Pokud máte některý z příznaků, pravděpodobně jste se nakazili bakterií Escherichia coli, která způsobuje zánět močových cest. Po předepsání antibiotik si můžete pomoci ještě domácí léčbou.

Základním pomocníkem bude dostatek vody

Voda vám bude dobrým parťákem. Když jí totiž budete pít dostatek, vaše moč bude čistější, ale hlavně budete chodit často na záchod. Je to sice otravné, ale při léčbě tohoto onemocnění je to velmi nápomocné. Při častém močení totiž zabraňujete bakteriím, aby se v močové trubici a měchýři množily. Čím více budete pít, tím méně by vás měly postižené oblasti bolet.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V případě, že vám obyčejná voda nesedí, můžete vyzkoušet pít zelený čaj. Ten má silné protizánětlivé účinky a obsahuje antioxidanty, které jsou při boji s bakterií velmi užitečné. Dejte si ale pozor na pravidla jeho louhování. Nezapomeňte také, že obsahuje poměrně velkou dávku kofeinu, a tak byste jej měli pít spíše ráno. V případě, že nejste fandové zeleného čaje, můžete vyzkoušet mátový. U toho se totiž taktéž ukázalo, že obsahuje vhodné látky pro pomoc při léčbě.

Brusinkové džusy jsou klasikou

Pro ty, kteří se s tímto onemocněním nesetkávají prvně, už bude s velkou pravděpodobností účinek brusinkového džusu znám. Nejlépe neslazený koncentrát z brusinek je totiž už celé roky osvědčeným pomocníkem těch, kteří trpí zánětem močových cest pravidelně. Brusinkový džus pomáhá tím, že zabraňuje bakteriím držet se v močových cestách. Není proto vůbec na škodu zvážit, že jej budete přilévat do vody, čímž byste měli docílit nejefektivnějších výsledků.

Plody zahrady s vitamínem C se budou hodit

Mnoho lidí se spoléhá na zvýšení kyselosti moči za pomocí vitamínu C. Ten totiž vytvoří pro bakterie velmi nehostinné prostředí a některé z nich i eliminuje. Existují i lidé, kteří berou vitamín dlouhodobě, jelikož jim pomáhá předejít tomu, aby se bakterie vůbec v močové trubici usadila. Pokud zvažujete podobné kroky, bylo by dobré, kdybyste je předem prodiskutovali s doktorem, protože i nadbytek vitamínu C dokáže v těle nadělat paseku.

Jak se s touto bakteriální infekcí vypořádáváte vy?

Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články