Léčba bolestivého sedacího nervu za pouhých 10 minut. Bez nutnosti léků a lékařské návštěvy

Zánět sedacího nervu vám může značně znepříjemnit život. Léčba je většinou dlouhá a chce čas. Existuje ale několik způsobů, jak si ulevit a léčbu urychlit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zánět sedacího nervu – známý také jako ischias. Ischias je nejdelší nerv v lidském těle, a když dojde k zánětu, můžete cítit nepříjemnou bolest od žeber až po kolena. Kromě bolesti se projeví i další příznaky, zejména problémy se sezením, pocit slabosti v nohou a necitlivost, někdy se může objevit i chvění. Bolest nervů je extrémně nepříjemná a může vážně ohrozit kvalitu života.

Léčba chce čas a lehké cvičení

Někdy to chce jen čas. Je dokázáno, že 80 – 90 % lidí s tímto problémem cítilo po několika týdnech značné zlepšení, uvádí Tyler Wheeler, MD. Ovšem není dobré zůstávat v klidu a převážně odpočívat na lůžku, to může oslabit vaše svaly. Pokuste se co nejméně sedět, to váš problém také zhorší. Pokud bolest není příliš silná, je dobré se protáhnout a chodit na krátké procházky. Nevyhýbejte se ani běžným fyzickým aktivitám.

iZdroj fotografie: Pexels

Léčba v domácím prostředí

Vyzkoušejte obklady, mohou být teplé nebo studené, úlevu vám může přinést obojí. Studené obklady jsou vhodné spíše po zranění, po 72 hodinách však lékaři doporučují přechod na teplé obklady. Když je bolest opravdu nesnesitelná, vyzkoušejte běžně dostupné léky, například ibuprofen, ty jí pomáhají zmírnit, ale dokážou snížit také zánět. Vždy užívejte podle doporučení na příbalovém letáku.

Vyhledejte pomoc lékaře nebo fyzioterapeuta

Pokud běžné léky nepomáhají, obraťte se na svého lékaře. Existuje mnoho léků na předpis, které vám pomůžou bolest zmírnit. Velmi dobré je vyhledat i pomoc fyzioterapeuta, který vám pomůže upravit špatné držení těla a posílit svaly, zejména ty v dolní části zad. Naučí vás též protahovací cviky, které můžete dělat v klidu doma.

iZdroj fotografie: Pexels

Další možnosti úlevy od bolesti

Vyzkoušet můžete například akupunkturu, tato tradiční čínská medicína si získává čím dál větší respekt, a některé výzkumy ukazují, že může fungovat lépe než tradiční léčba bolesti zad. Další možností, jak si ulevit od bolesti, může být jóga, a to především Iyengar jóga, která klade důraz na správné držení těla. Ulevit vám může i profesionální masér.

Domácí lék na zánět sedacího nervu

Tato jednoduchá metoda může pomoci ulevit od problému, ale lze ji opakovat každých 6 měsíců také jako prevenci. Navíc si vystačíte s běžně dostupnými surovinami v domácnosti. Budete potřebovat:

  • hrst soli
  • ½ litru jablečného octa
  • kbelík nebo lavor s 10 litry teplé vody
iZdroj fotografie: Pexels

Voda by neměla být příliš horká, abyste se neopařili. Všechny suroviny důkladně rozmíchejte ve vodě. Ponořte nohy a vydržte, dokud voda nevychladne, poté nohy opláchněte, důkladně osušte a oblékněte si teplé ponožky. Druhý den ráno se opět osprchujte teplou vodou. Bolest by měla odeznít.

Kdy je dobré vyhledat lékařskou pomoc

Zánět sedacího nervu je bolestivý, ale ve většině případů není nebezpečný. Ovšem pokud máte horečku, krev v moči nebo střevní problémy a bolest, která vás nenechá v noci spát, je nutné vyhledat lékaře. V některých případech může být indikovaná i operace, při které se odstraní část, která tlačí na sedací nerv.

Zdroj: Webmd

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247
Události247
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě
VědaŽivě
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali
adbz
adbz
Netýrejte svého psa procházkami v horkých dnech. Číhá na něj mnohem víc nebezpečí, než si myslíte