Úsměv jako z reklamy nemusí být pouhým snem. Stačí pravidelně dodržovat jednoduché zásady správné péče

Hodně lidí sní o krásných, zdravých a bílých zubech. Ale ne každý si může dovolit podstoupit chemické bělení. Proto neváhejte a vyzkoušejte tyto domácí triky.

                   

Kdo by nechtěl mít bílé a rovné zuby, jako mají americké hvězdy? Dosáhnout tzv. hollywoodského úsměvu se může zdát jako nemožná věc, ale s těmito několika tipy se k němu můžete alespoň přiblížit. I když rozhodně to neznamená, že přestanete pravidelně navštěvovat svého zubaře. Říká se, že bílé a rovné zuby ubírají člověku věk. Existuje mnoho tipů, jak zuby doma vybělit, a některé z nich doporučuje například i lékař Richard Marques.

Ujistěte se, že si zuby čistíte dostatečně

Toto bývá mezi zubaři nejdoporučovanější rada a doktor Marques se k ní také přiklání. Všichni by si měli zuby čistit minimálně 2x denně, a také denně používat zubní nit. Marques říká: „Doporučuji, abyste pro maximální účinek použili zubní nit až po čištění. Použití zubní nitě před čištěním však také ničemu neuškodí.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyberte si správný zubní kartáček

Všichni zubaři se asi též shodnou na tom, že elektrický kartáček zuby vyčistí o mnoho lépe než ten klasický. Elektrické a sonické kartáčky dokážou odstranit až o 70 % více nečistot a plaku. Takže pokud můžete, pořiďte si raději některý z těchto typů.

Vyrobte si bělící zubní pastu

Smíchejte jednu lžičku sody se stejným množstvím kokosového oleje a přidejte 2-3 kapky mátového oleje. Tuto směs používejte jako klasickou zubní pastu, protože vaše zuby nejen vybělí, ale také ochrání zubní sklovinu a osvěží váš dech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tea tree olej

Pokud v malé sklenici rozpustíte 5 kapek tea tree oleje a každý den si tímto roztokem po vyčištění zubů vypláchnete ústa, výsledky uvidíte už za pár týdnů. Pokud chcete mít běloskvoucí zuby ještě dříve, vyčistěte si zuby jednou nebo dvakrát týdně kapkou tohoto oleje. Uvidíte, že nebudete litovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jahodová pasta

Vezměte si čerstvou jahodu a rozmačkejte ji lžící. Smíchejte ji s tou nejjemnější mořskou solí a vzniklou pastu naneste na zubní kartáček. Několik minut si touto pastou čistěte zuby. Poté si ústa pořádně vypláchněte. Rozhodně ale pastu nepoužívejte častěji než jednou za dva týdny. Častější užívání by mohlo narušit vaši zubní sklovinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Banánová slupka

Banánová slupka obsahuje látky, které dokáží odstranit zubní plak a pomáhají udržovat bílou barvu vašich zubů. Vtírejte vnitřek banánové slupky do zubů přibližně 7 minut, a poté si klasicky vyčistěte zuby a vypláchněte ústa. Můžete opakovat, jak často budete chtít.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aloe vera

Chcete-li mít během chvilky opravdu bílé zuby, použijte čerstvou šťávu z aloe vera nebo si kupte gel, který je vyrobený z této rostliny. Trošku gelu si vetřete do zubů, vmasírujte ho zubním kartáčkem, a už po několika týdnech bude váš úsměv zářivě bílý.

Jakým způsobem si bělíte zuby vy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr