Oči jsou odrazem lidského zdraví. Z jejich vzhledu lze poznat celou řadu vážných problémů

Říká se, že když se někomu hluboce zadíváte do očí, zjistíte tak o něm více, než by vám sám kdy řekl. A podle očí můžete dokonce i poznat, že je s vámi něco v nepořádku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se člověk cítí špatně nebo je třeba smutný, lze to nejlépe poznat na jeho očích. To stejné samozřejmě platí i o tom, když je šťastný. Oči jsou prostě brána do duše a díky nim toho můžete poznat mnohem víc, než byste čekali. Dokonce toho oči opravdu dost prozradí i o vašem zdravotním stavu. Když něco v těle nefunguje dobře, podle očí to můžete poznat.

Ječné zrno

Pokud jste již někdy měli ječné zrno, tak určitě víte, jaká je to nepříjemná bolest. Tato bulka na očním víčku se objeví, když se ucpou mazové žlázy, a obvykle i během několika dnů sama zmizí. Jenže bohužel se někdy stane, že bulka jen tak nezmizí a způsobí vám vážné nepříjemnosti. V tuto dobu je čas navštívit lékaře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vypadávání obočí

Existuje opravdu mnoho důvodu, proč vám začalo vypadávat obočí, například stres, stárnutí nebo nedostatek živin. Závažnějším problémem je hypotyreóza, což je akutní nedostatek hormonů štítné žlázy, který v těch nejhorších případech může vést až k vypadávání vlasů. Pokud vám tedy začaly z ničeho nic začalo vypadávat obočí nebo vlasy, raději navštivte lékaře.

Rozmazané vidění

Většina lidí tráví dost času u počítače, ať už v práci nebo doma. To ale často způsobuje pálení očí nebo rozmazané vidění. V dnešní době je to problém tak častý, že pro něj existuje speciální termín, který dokonale popisuje problémy se zrakem spojené, a to v důsledku dlouhodobého používání počítače nebo mobilu. Říká se tomu „digitální únava očí“ nebo „syndrom suchého oka“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žluté bělmo

Každý z nás se aspoň jednou za den podívá do zrcadla, takže si dříve nebo později všimne toho, že se bělmo jeho očí zbarví do žluta. Jedná se o žloutenku, kterou mohou trpět jak miminka, tak děti i dospělí. Také to ale může být spojeno se stavem žlučníku nebo žlučových cest. Takže pokud jste si všimli, že bělmo žloutne, raději si domluvte schůzku s lékařem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zhoršené vidění z ničeho nic

Vlastně jakákoliv změna vidění by pro vás měla být poplachem, který byste měli brát vážně. A jestli si všimnete, že se váš zrak z ničeho nic zhoršil, zakalil nebo v nejhorším případě na okamžik úplně zmizel, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Tyto příznaky totiž často bývají prvními příznaky mrtvice.

Měli jste někdy nějaké problémy se zrakem?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Robin Dostál

Zobrazit další články