Překvapivé změny, které nastanou ve vašem těle, když budete chodit naboso. Nepopiratelné výhody zamezí řadě závažných nemocí

Občas stojí za to nechat boty doma a jít se projít bez nich. Přímý kontakt se Zemí je velmi prospěšný pro vaše zdraví. Příroda se o vás postará.

ploché nohy i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Říká se, že chůze na boso a přímý kontakt se Zemí, umožňuje tělu absorbovat negativní elektrony do Země. To pomáhá stabilizovat kortizolový rytmus a vytvářet vyvážené bioelektrické prostředí. Moderní doba vede k tomu, že zapomínáte na spojení s matkou Zemí, ale trávit čas v přírodě na boso má víc zdravotních výhod než si myslíte.

Sníží bolest a zánět

Studie při níž dvanáct lidí spalo osm týdnů na vodivé matraci, které má simulovat spánek na zemi. Dokázala, že má kontakt se Zemí vliv na stres a bolest. Všichni. Kteří se testu účastnili trpěli bolestmi, stresem nebo měli problémy se spánkem. Po ukončení testu uvedly, že se jejich problémy zlepšily nebo zcela vymizely.

iZdroj fotografie: Pixabay

Posiluje imunitní systém

Chůze na boso může snížit počet bílých krvinek a zvýšit počet červených krvinek. To nasvědčuje tomu, že má chůze na boso pozitivní vliv na imunitní sytém. Nechte boty doma a jděte se projít, nemoci už nebudou mít šanci.

Menší riziko kardiovaskulárních onemocnění

Kontakt se zemí zvyšuje náboj červených krvinek, to vede k snížení hromadění v buňkách a snižuje hustotu krve. Tedy přirozeně ředí krev, což má pozitivní vliv na funkci srdce a snižuje riziko srdečních onemocnění. Čerstvý vzduch není vždy vše co vaše tělo potřebuje.

Zlepší spánek

Chůze na boso ovlivňuje fyziologické procesy a navozuje pocit relaxace. Výzkumy také zjistily, že ti co byli ve spojení se Zemí, měli lepší spánek než ti co bosu nechodí. Kvalitní spánek má mnoho zdravotních benefitů a pomáhá předcházet stresu a nemocem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Snižuje stres a pocit úzkosti

Procházka v přírodě obecně pomůže psychickému zdraví. Pokud k tomu přidáte chůzi na boso, snížíte hladinu stresu a úzkostí. Kontakt se Zemí vás zabaví negativního náboje a dobíjí pozitivní náboj, který je důležitý pro psychické i fyzické zdraví.

Srovná biologické hodiny

Špatné ovzduší, světelný smog nebo chemikálie výrazně ovlivňují spánek a rytmus biologických hodin. Chůze na boso a kontakt se Zemí restartuje vaše spánkové vzorce i biologické hodiny. Vaše tělo bude vyrovnanější a všechny procesy budou přirozené.

Sníží menstruační křeče

Vzhledem k tomu, že kontakt se Zemí ovlivňuje bolest, může mít i velký vliv na snížení menstruačních křečí. Než sáhnete po lécích proti bolesti, vyjděte si ven bez obuvi. Procházka v přímém kontaktu se Zemí vás může zbavit veškeré bolesti, ne jen té menstruační.

iZdroj fotografie: Pixabay

Uvolní napjaté svaly

Chůze na boso zabrání nástupu bolesti po fyzické námaze nebo dlouhém sezení například v kanceláři. Pomůže uvolnit napjaté svaly a může vás zbavit i migrény. Snižuje působení volných radikálů na tělo a tím zmírní bolest hlavy.

Dobíjí energii

Příroda doslova dobíjí vaší vnitřní baterii. Vystavení moderním technologiím a společnosti se můžete cítit unavení a dlouhodobě to může mít vliv a vaše zdraví. Procházkou v přírodě si pročistíte hlavu a dobijete potřebnou energii.

Chrání tělo před elektromagnetickým polem

Kontakt se Zemí může snížit elektromagnetická náboj v těle, zabrání škodlivým účinkům elektromagnetických polí. Pravidelná procházka na boso v přírodě nebo v parku v trávě vás ochrání.

Zdroj: Powerofpositivity

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články