Mozoly na chodidlech jsou nepříjemné, bolestivé a špatně se léčí. Bohužel se čas od času vytvoří každému a způsobí mu potíže. Naštěstí existuje způsob, jak se jich zbavit do několika dnů.
Rozpraskané paty a mozoly poseté nohy nejsou dobrou vizitkou. První zmiňovaný problém se dá řešit pravidelnou návštěvou kosmetického salónu, druhý se občas nevyhne nikomu z nás. Musí se ale řešit hned, aby se rány neotevřely a nezanesla se do nich infekce, která by v těle způsobila mnohem větší potíže. Je třeba rány zacelit a vyléčit, aby byly nohy zase hladké a chůze pohodlná a bez bolesti.
Kde se vzaly, tu se vzaly
Mozoly nohy hyzdí na pohled, způsobují palčivou bolest při každém kroku, praskají a rozšiřují se a vyžadují klid. Jedině tak se zacelí. Často si je ale člověk způsobí sám. Může za to neúměrná dřina v posilovně, chybná velikost ponožek a bot, které buď škrtí a tlačí nebo se naopak sunou a vyzouvají, špatný došlap nebo vlhko v botě při chůzi. Nohy musí být během léčby v suchu, aby mozoly nemokvaly. Zároveň potřebují vzduch, prostor a pravidelné mazání.
S mozoly a ztvrdlou kůží pryč
Acylpyrin je běžně dostupný lék s protizánětlivými účinky. Používá se při nachlazení, horečkách a pro tlumení bolesti hlavy, kloubů, zad i zubů. Obsahuje léčivé látky, které v kombinaci s citronovou šťávou odstraní mozoly na chodidlech a ztvrdlou kůži na patách. Ty jen omezují při chůzi a způsobují nepohodlí.
Suroviny: 6 acylpyrinových tablet (volte tablety pro orální použití, ne šumivé tablety), 2 polévkové lžíce citronové šťávy, voda
Postup: Obě suroviny smíchejte a vytvořte jemnou kaši. Je-li potřeba a směs je příliš suchá a tvoří hrudky, přidejte malé množství vody.
Aplikace: Směs naneste na postižená místa, omotejte bavlněným ručníkem a zabalte do igelitových sáčků. Nechte nohy v klidu minimálně patnáct minut. Po uplynutí doby sejměte pytlíky i látku, otřete směs z citronu a paty ošetřete pemzou.