Bolest kolen a kyčlí vyléčí 6 jednoduchých cviků

Bolesti kloubů jsou nepříjemné a dokážou značně otrávit život. Ne vždy je nutné radikální řešení, vyzkoušejte 6 jednoduchých cviků, které vám mohou značně ulevit.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolesti kloubů v každém případě narušují celkovou pohodu a leckdy také pohybové schopnosti. Příčin těchto bolestí může být celá řada a velice často problémy s kyčlemi vedou k bolesti kolen a naopak. Je to způsobeno tím, že se tělo snaží přizpůsobit jedné bolesti a tím zatěžuje jinou část, která může následně začít bolet. Prevence je vždy vhodnějším řešením než případné následné operace nebo jiné komplikace. Následujících 6 cviků je skvělou prevencí, ale i úlevou od již existujících potíží.

1) Zpevněte kotníky

Prvním důležitým cvikem se zpevní kotníky. Pohodlně si sedněte na židli, opřete si záda a zvedněte jednu nohu. A pomalu kružte kotníkem nejprve 10x na jednu stranu a poté 10x na druhou stranu. Poté nohy vyměňte a cvik opakujte.

2) Choďte po špičkách

Zní to jako text písničky, ale chůze po špičkách je opravdu velice zdravá. A ke všemu je možné ji provozovat při plnění běžných úkolů doma. Když si chůzi po špičkách osvojíte, zkuste chodit svižněji. Posílíte tím kolena a zlepšíte svoji rovnováhu. Ideální je takto chodit po dobu 5 až 15 minut. Pokud cítíte únavu dříve, přestaňte, aby nedošlo k nějakému zranění.

iZdroj fotografie: Freepik

3) Špičky podruhé

K tomuto cviku si připravte židli. Stoupněte si za ní a rukama se držte. Zvedněte jednu patu z podlahy a poté pomalu zvedněte i druhou patu tak, abyste stáli na špičkách. Poté pomalu vraťte paty na zem. Opakujte tento cvik 10x až 15x.

4) Trénink s odporovou gumou

Při tomto cviku potřebujete gumu na cvičení. Omotejte ji kolem nábytku, který je stabilní, aby držel na místě. Druhý konec gumy omotejte kolem nohy a pohybujte chodidlem 10x směrem dovnitř a 10x ven. Opakujte tento cvik 10x až 15x na každou nohu.

5) Rozhýbejte prsty na nohou

Pohodlně se posaďte a ohněte prsty na nohou na několik sekund. Poté je protáhněte. Opakujte toto protažení 30x. Můžete takto cvičit i v práci, při koukání na televizi či například při jídle. Obdobou tohoto cviku je položení nějakého malého předmětu, může se jednat o malý ručník, míček nebo cokoliv jiného. Následně zkuste daný předmět zvednout pomocí prstů na nohou a přendat na jiné místo.

iZdroj fotografie: Freepik

6) Masáž chodidel pomocí míčku

Najděte si tenisový míček nebo jiný, který je ovšem obdobně velký a tvrdý. Posaďte se na židli a položte si chodidlo na míček a pohybujte nohou pomalu směrem vpřed a vzad. Užijte si masáž a následně vyměňte nohy.

Jaké cviky pomáhají od bolesti vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články