Čínské cvičení „Zlatý kohout“ dokáže ochránit před 100 nemocemi

„Zlatý kohout“ je starobylé čínské cvičení, které pomůže uvolnit vaše tělo a navrátit mu zdraví. Jeho pravidelné provádění představuje ochranu před mnoha nemoci.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Čínské cvičení „Zlatý kohout“ je užitečný způsob, jak se ochránit před mnoha nebezpečnými nemocemi, bolestí těla či problémy s klouby – ve skutečnosti se mu v daleké Asii přezdívá léčivý elixír 100 nemocí. Správné držení těla při pohybu, který vyžaduje, totiž pomáhá zabraňovat napínání svalů a využívá energii, která vám pomůže obnovit zdraví a správnou funkci orgánů. Abyste získali co nejlepší výsledky, je třeba provádět cvičení pravidelně, ale především správným způsobem. 

Čínské cvičení „Zlatý kohout“ 

Mnoho lidí provádí pro udržení svého zdraví a hubnutí různá cvičení, která jsou sestavena z mnoha pohybů. V čínské praxi však existuje pouze jedno, které ale může ovlivnit mnoho funkcí těla – „Zlatý kohout“. Je důležité zaměřit se na jeho správné provádění a nejlépe jej zařadit do své každodenní rutiny. Správný postup jeho provedení vypadá následovně: 

 • Postavte se rovně, uvolněte se a několikrát se zhluboka nadechněte.
 • Zvedněte jednu nohu – může být buď rovně vpředu nebo pokrčená v koleni a vzadu (nedovolte však, aby se dotýkala podlahy), zapřete se o druhou nohu, abyste udrželi rovnováhu. 
 • Ruce držte natažené vpředu, a to pod hrudním košem, mírně pokrčené v loktech dovnitř dlaněmi (jako byste s nimi chtěli udělat kruh) – ruce však nespojujte. 
 • Nyní zavřete oči a soustřeďte se na polohu, ve které se nyní nacházíte – čím je pro vás provedení pohybu náročnější, tím lépe se obnovuje váš vestibulární aparát.
 • Snažte se vydržet co nejdéle a poté proveďte čínské cvičení na druhou nohu. Můžete začít s 1 minutou a poté přejít na 5 minut nebo více. 

Elixír na 100 nemocí

Čínské léčebné postupy vždy zohledňují pohyb energie v těle, kterou je třeba vyrovnat – jin a jang. Odborníci předpokládají, že když je tato rovnováha narušena, začínají v těle vznikat nebezpečné nemoci, jako je rakovina, cukrovka 2. typu a mnoho dalších. Cvičení „Zlatý kohout“ je však jedno z mála, které může ovlivnit organismus a vnitřní orgány a tím také přispět k obnovení jing a jang. Chodidla jsou totiž napojena na 6 nejdůležitějších orgánů a když je na ně vyvíjen správný tlak (jako v případě tohoto cvičení), může to velmi účinně podpořit vaše zdraví, a to tak, že: 

 • Vás zbaví roztržitosti. 
 • Zlepší prokrvení končetin. 
 • Vás ochrání před hypertenzí a cukrovkou. 
 • Pomůže vyléčit osteochondrózu a podpořit zdraví ischiasu. 
 • Obnoví váš sluch a další smysly.
 • Zmírní závratě, stres a další psychické problémy. 
 • Obnovuje rovnováhu v těle a ochrání vás před mnoha nemoci.
iZdroj fotografie: iStock


Je ovšem důležité poznamenat, že pravidelné provádění tohoto cvičení dokáže vyléčit spíše příčiny onemocnění, nikoliv jeho následky. Obecně se však jedná také o skvělou prevenci, a proto jej můžete zařadit do své rutiny – změny pocítíte již během několika dní. Aby „Zlatý kohout“ nebyl nudný, můžete si při jeho provádění pustit hudbu nebo si v hlavě představovat sami sebe na mořských vlnách, kde musíte udržet rovnováhu, a balancovat na prkně.

Jaká podobná cvičení znáte?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články