Už žádné mučivé sedy lehy: 1 cvik, 1 minuta a za 1 měsíc je výsledkem ploché bříško

Vakuové cvičení doporučují fitness trenéři jako nejrychlejší a nejsnazší metodu, jak si vypracovat ploché bříško. Podívejte se, jak na to.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tajemství vakuového cvičení spočívá v udržení podtlaku v břiše při vykonávání cviků. Osobní trenér Daniel Bubnis říká, že účinnost této metody byla mnohokrát prokázána. Zdůrazňuje, že aby byl váš trénink úspěšný, měli byste k tomu dodržovat pitný režim a dopřát si dostatek spánku. Nevyspalí budete mít sotva energii a chuť cvičit. Nezaměřujte se jen na vizáž plochého břicha, ale na celkové zdraví a dobrou fyzickou kondici.

Zázračný cvik na ploché bříško

Nejprve si vyberte polohu. Tento cvik se dá provádět buď na zemi na všech čtyřech, ale ne každému je to pohodlné. Druhou variantou je ve stoje vedle stolu s opřenýma rukama o jeho desku. Jakmile zaujmete polohu, ujistěte se, že vaše záda nejsou rovná, ale hrbatá, zakřivená do oblouku. Nyní vydechněte z plic veškerý vzduch. Bez nádechu vtáhněte břicho a žaludek pomocí bránice a vydržte po dobu deseti vteřin.

Jakmile se dopočítáte deseti, vydechněte. Že cvik provádíte dobře, poznáte podle toho, že cítíte žaludek u páteře. Tento cvik opakujte zhruba šestkrát. Každý den si najděte alespoň chvilku na provedení tohoto jednoduchého cviku. Když nevydržíte cvičit pravidelně alespoň měsíc, neuvidíte žádné výsledky. A to by byla škoda, když jde o tak snadný a rychlý cvik se slibným výsledkem.

Co při cvičení dodržovat

Když budete pravidelně cvičit, nemůžete na druhé straně nezřízeně jíst. Pokud chcete skutečně mít krásně ploché bříško, bude nutné upravit jídelníček a stravovací návyky.

  • Jako první omezte nezdravé svačinky, přidejte na ovoci a zelenině.
  • Dále jsou vhodná jídla plná vlákniny, vitamínů, bílkovin a zdravých tuků.
  • Pijte hodně obyčejné vody.
  • Nezapomínejte dostatečně spát.
  • I když cvičíte tento cvik, dopřejte si ještě další pohyb.
Mladá žena s metrem kolem krku předvádějící cvičení a své ploché bříško iZdroj fotografie: Freepik

Za jak dlouho očekávat výsledky

Když budete pravidelně cvičit, uvidíte výsledky už po měsíci. Pocitově se ale začnete cítit mnohem lépe už po prvním týdnu cvičení. Co považujete za úspěch vy, je konec konců na vás. Roli zde hraje mnoho faktorů – s jakou postavou jste do cvičení šli, s jakou vervou cvičíte a zda k tomu dodržujete zdravý životní styl. Pro větší účinnost můžete ve cvičení pokračovat i další měsíce. Tam už budou pokroky viditelné každý den.

Jaké máte zkušenosti s vakuovým cvičením?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články