Dokonalá stehna, ploché břicho a nové tělo: 5 cvičení pro transformaci těla

Dokonalá stehna a ploché břicho se neudělají samy. Nebojte se pustit do práce, ta dřina za to stojí. Budete mít úplně nové tělo a mnohem lepší pocit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

K dokonalé postavě se bez odhodlání, motivace a silné vůle nedopracujete. Vězte, že nejtěžší je začít, pak už to půjde téměř samo. Ale asi tušíte, že bez rutiny a cvičení to nepůjde. Jakmile se ale zajedete a cvičení se stane rutinou, začne vás to dokonce bavit.

Rady do začátků

Nejprve zkroťte svůj jídelníček. Upravte ho do zdravé podoby a přiměřené kalorické potřebě pěkně na míru pro vás. Vyberte si správné cvičení. Rozhodně nezačínejte něčím složitým, nejprve bude nutné začít zvolna s pár cviky. Pracujte na zdokonalování jejich provádění. A pokud nevíte, kde začít, těchto 5 cviků je pro začátečníky ideální.

1. Cvik „Prkno“

V angličtině se nazývá „Plank“. Jde o statické cvičení, to znamená, že zaujmete patřičnou polohu a vydržíte v ní bez dalších pohybů po určitou dobu. Trik je v tom, udržet vlastní tělo. Jak na to? Lehněte si na zem břichem dolů. Ohněte loky do pravého úhlu a opřete se o ně. Zvedněte se na špičky, stáhněte břicho a držte tělo rovné jako přímka od hlavy až k patě.

2. Klasické kliky

Namáhavé, ale velmi účinné, jsou klasické kliky. Začíná se na rukou a kolenou s rukama pod rameny. Pak zaujmete pozici „Prkna“ z předchozího cviku s tím rozdílem, že se tentokrát budete držet na natažených rukou. Ohnutím loktů spusťte tělo dolů a zase se vraťte zpět nahoru.

3. Dřepy – další klasika

Snad nejznámější a nejzákladnější cvik jsou dřepy. Začněte ve stoje na obou nohách tak, aby byly od sebe cca na šířku ramen. Ohněte kolena, jděte dolů, dokud stehna nebudete mít rovnoběžně s podlahou. Přeneste váhu na zadní části nohou. Pak se vraťte do výchozí pozice. V nejvyšším bodě pohybu zatněte hýžďové svaly, aby měl cvik větší efekt.

Mladá žena dělající kliky iZdroj fotografie: Freepik

4. Napůl pes a napůl pták

Toto statické cvičení posiluje svaly a zároveň procvičuje rovnováhu. Začněte v pozici na čtyřech – na rukou a na kolenou. Nyní současně natáhněte jednu nohu a jednu ruku tak, aby natažené končetiny byly na opačné straně (tj. levou nohu a pravou ruku a naopak). Vydržte v pozici. Vraťte se na čtyři a vystřídejte končetiny.

5. Hýžďový můstek

Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Nohy stojí pevně na podlaze tak, aby byla od sebe vzdálená o něco víc, než je šířka boků. Využijte závaží, činku nebo jiný předmět a položte si ho na boky. Nyní zvedejte boky ze země pomocí hýžďových, břišních a stehenních svalů. (Pro začátek můžete bez závaží.) Pak se vraťte do výchozí polohy, ale nedotýkejte se boky úplně země. Proveďte 15 opakování.

Cvičíte rádi s míčem? Cviky s gymnastickým míčem posilují střed těla. Zkuste je také.

Jaké cviky pomohly na pěknou postavu vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články