„Obývákový“ trénink na 15 minut. Není nutné mít perfektní kondičku, kila budou mizet sama

Tento jednoduchý trénink vám dodá dlouhotrvající pocit energie, zeštíhlí vaši postavu a udrží vaše svaly v co nejlepší kondici. Stačí pouze 15 minut denně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hubnutí není pouze o dodržování každodenního cvičení, ale také o návycích zdravého životního stylu, jako je podle Dr. Daniel Bubnis zejména vhodný stravovací režim a dostatek spánku. Tyto zásady vám pak v kombinaci se správným tréninkem pomohou odbourat veškerý tuk, zpevnit postavu a zlepšit celkovou fyzickou kondici, čímž prospějí nejen vašemu tělu, ale také vaší psychické pohodě. Níže jsme si proto pro vás připravili ten nejlepší domácí trénink, který vám pomůže získat efektivní výsledky. 

Jednoduché cvičení pro začátečníky

Pokud jste doposud nedělali žádný sport, měli byste začít zlehka, aby si vaše tělo na cvičení zvyklo. V prvních fázích proto stačí trénink provádět v pomalém tempu a bez činek, a to nejlépe po dobu 15-20 minut. Pokud to ovšem pro vás bude málo, můžete tuto dobu prodloužit. Sada pro začátečníky obsahuje následující cviky:

 • Poloviční dřepy: Mírné dřepování s rukama nataženýma před sebou.
 • Výpady: Střídavě pokrčujte nohy v kolenou v pravém úhlu.
 • Dřepy: Pomalý dřep s rozkročenýma nohama a špičkami vytočenými do stran.
 • Ženské kliky: Dělejte kliky z podlahy, ovšem opírejte se o kolena namísto špiček prstů. 
 • Sklapovačky: Lehněte si na záda s nohama pokrčenýma v kolenou a rukama za hlavou. S výdechem zvedněte trup, dotkněte se lokty kolen a poté se spusťte. 
 • Hýžďový most: Lehněte si na záda, pokrčte kolena a zvedněte hýždě nahoru a poté je spusťte dolů.

Věnujte se těmto cvikům každý den, a to nejlépe v dopoledních hodinách. Díky tomu, že se zatěžují všechny svaly, vás udrží delší dobu v napětí, povzbudí a dodávají vám energii – kromě toho prospívají cirkulaci krve. Po tréninku je dobré se protáhnout.

Cvičení pro spalování tuků a pevné břicho

Tento komplex je vynikajícím lékem na břišní tuk a procvičovat by jej měli lidé, kteří již nějakou dobu trénují. Nejenže vám však pomůže zhubnout, ale také skvěle posílí vaše břišní svaly. Aby byl účinek co nejefektivnější, měli byste se vhodně stravovat a dopřát tělu čas na odpočinek. Seznam cvičení zahrnuje:

iZdroj fotografie: Freepik
 • Sklapovačky do stran: Lehněte si na záda, pokrčte kolena a ruce si dejte za hlavu. S výdechem zvedejte horní část těla a zároveň se střídavě vytáčejte do stran. S výdechem se pak spustťte dolů. Cvičení opakujte 10-20krát. 
 • Přitahování kolen: Lehněte si na záda, pokrčte nohy a ruce položte podél těla. S výdechem zvedněte nohy a přitáhněte kolena k hrudníku. Poté položte tělo zpět na podlahu a nadechněte se. Opakujte 10 až 20krát.
 • Šikmé zkroucení: Lehněte si na podlahu tak, aby se jí vaše nohy nedotýkaly. Poté natočte horní část těla na jednu stranu a spusťte se na podlahu. Střídavě se otáčejte v různých směrech a proveďte 10 až 15 opakování na každou stranu. 
 • Zvedání nohou: Lehněte si na podlahu, natáhněte nohy před sebe a překřižte je. Poté začněte nohy zvedat do vzduchu a s nádechem je následně položte zpět na zem. Proveďte 20 až 25 opakování.
 • Křivky na kole: Lehněte si na záda a ruce dejte za hlavu. Poté zvedněte nohy, pokrčte je v kolenou a jedno koleno přitáhněte k hrudníku – pokuste se dosáhnout na protilehlý loket. Proveďte 10 až 15 opakování pro každou stranu.  

Jaký trénink pro štíhlou postavu preferujete vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc
Události247
Události247
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
VědaŽivě
VědaŽivě
Výhody platební brány pays proti konkurenci
adbz
adbz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma