Každodenní cvičení základních cviků pomůže vytvarovat vaši postavu

Podle odborníků má denní cvičení skvělé účinky na zdraví a kondici. Účinky potvrzují také lidé, kteří každodenní cvičení praktikují. Pokud nad takovou rutinou přemýšlíte, poradíme vám, které cviky určitě nevynechat.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Přestože existuje celá řada druhů cvičení u toho denního je dobré vycházet z jednoduchých základů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Díky cvičení zlepšíte svou fyzickou kondici

Cviky, které zná úplně každý

Začněte starou dobrou klasikou. Pokud chcete začít s pravidelným cvičením pro zlepšení kondice a zpevnění těla, vzpomeňte si na základní cviky. Snadno si je zacvičíte doma na podložce bez potřebného nářadí za pár minut.

Základ vaší rutiny by měly tvořit kliky, angličáky a sedy lehy. Díky klikům zapojíte celou řadu svalů. Podobně komplexní cvik je také často nenáviděný angličák. Nejen že zlepší vaši vytrvalost, navíc podpoří nárust svalové hmoty a zpevnění. Pak přijdou na řadu sedy lehy. Ty se sice mohou zdát jako velmi jednoduché, ale na zpevněné břišních svalů opravdu fungují.

Posuňte se o úroveň výše

Pokud se cítíte na více cviků, přidejte výpady, dřepy a mrtvé tahy na jedné noze. U výpadů se kromě posílení svalů soustřeďte na rovnováhu, která je důležitá pro držení celého těla. Pokud nemáte problémy s koleny, přidejte do svého plánu také dřepy. Ty se vám díky zapojení největších svalů v těle odmění velkým množstvím spálených kalorií. Podobně účinné jsou i mrtvé tahy na jedné noze. Ke cviku budete ale potřebovat lehkou nebo středně těžkou činku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Cvičení dokáže vyrýsovat vaši postavu

Zkuste cviky opakovat pravidelně a po čase zřejmě uvidíte výsledky i zlepšení kondice. Ve chvíli, kdy se vám bude zdát cvičení jednoduché, posuňte se o level výše:

  • přidejte více opakování u každého cviku
  • nastavte časový limit na jednotlivé cviky
  • zvyšte závaží

Aby vás po čase základní cviky neomrzely, můžete vyzkoušet například pánevní most, který je vhodný i místo dřepů pro odlehčení kolenních kloubů, nebo boční prkno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články