Konec bolesti zad: Stačí pouhých pět minut denně a záda budou jako nová

Pokud vás trápí časté bolesti zad, vyzkoušejte tato jednoduchá domácí cvičení. Nepříjemné příznaky zmírní již během několika krátkých dnů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolesti zad jsou nepříjemným problémem, který může mít vážný vliv na vaše celkové zdraví a ztížit vám mnoho každodenních záležitostí, včetně vaší pracovní činnosti či sportovních záležitostí. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k lékaři nebo užívat drahé komerční výrobky plné chemických sloučenin. Skvěle vám totiž dle lékaře Gregory Minnis postačí zařadit do svého každodenního režimu tato jednoduchá cvičení. 

Cvičení proti bolestem zad 

Bolesti mohou narušit kvalitu vašeho života a zpomalit vás ve vašich každodenních činnostech. Pokud se před nimi chcete ochránit nebo zmírnit jejich intenzitu, pak začněte provádět alespoň 3krát denně níže uvedené cviky. Již po 2 týdnech byste měli pocítit patřičnou úlevu a možná i úbytek hmotnosti. Začněte tím, že si lehnete na záda a pod kříž si položíte ručník nebo deku. V této poloze zůstaňte alespoň 5 minut. 

Následně se posaďte na podlahu a natáhněte si nohy před sebe. Poté si pod kolena položte srolovanou deku, na nohy polštář a začněte opatrně ohýbat horní část těla směrem ke svým nohám. V této poloze zůstaňte 5 minut a poté se uvolněte. Vraťte se zpět do sedu a pokuste se chytit rukama prsty na nohou. Jak ovšem varuje web SaskHealthAuthority, nikdy byste neměli překračovat hranici bolesti, pokud ji během cvičení cítíte. 

Pomůže i tenisový míček 

Na toto cvičení budete potřebovat tenisový míček, který si stačí umístit pod hýždě a nechat ho několik minut působit. Právě tam se totiž nachází soubor nervů způsobujících mnoho různých bolestí, tudíž pokud tuto oblast uvolníte, budete se cítit mnohem lépe.

Dejte si pozor, jak spíte. Bolavá záda jsou důvodem špatné polohy. Stačí ji změnit a bolest bude minulostí

Je také dobré na míček nevyvíjet příliš intenzivní tlak, abyste si zbytečně neublížili. Na webu JakZdravě jsme také psali jak vám tenisový míček pomůže uvolnit bolesti svalů po těle.  

Jak se tato cvičení osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články