Dejte si pozor, jak spíte. Bolavá záda jsou důvodem špatné polohy. Stačí ji změnit a bolest bude minulostí

Když vás začnou bolest záda, děláte všechno proto, abyste se této bolest zbavili. Ale dost možná nedáváte pozor na to, v jaké poloze spíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Asi každého člověka někdy potkala bolest zad, a jestli právě vás ne, pravděpodobně ji také aspoň jednou zažijete. Protože až 80 % lidí na celém světě trpí bolestmi zad. Proto je lepší, když s bolestí začnete ihned bojovat a uděláte všechno pro to, abyste se tomuto problému vyhnuli obloukem. A možná vás potěší fakt, že když změníte polohu spánku, dost možná se bolesti brzy zbavíte.

Bolest šíje a horní části zad

Když spíte na zádech, rozloží se vaše váha rovnoměrně do každé části vašeho těla. To znamená, že vyvíjíte menší tlak na oblasti, jako je krk a horní část zad. Také je tato poloha skvělá na vyrovnání vaší páteře a vnitřních orgánů. Je třeba pouze přidat polštář na podporu krku a dalšího na podepření kolen.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Xenia Shalagina

Bolest okolo páteře

Tato poloha potěší lidi, kteří rádi spí na břiše a nedaří se jim usnout v jiné poloze. Dejte si polštář pod břicho a pod horní část pánve. Mějte ale na mysli, že to musí být tenký polštář, ne moc vycpaný. Výsledkem bude, že usnete a podpora pod břichem vám pomůže snížit tlak na záda. Pokud ani to nepomůže, dejte stranou polštář, který máte pod hlavou.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Xenia Shalagina

Bolest beder

Pokud trpíte na bolest v bederní oblasti, která se nachází v dolní části zad, pomůže vám spát ve sklopené poloze. Dejte si polštáře za záda a krk, abyste vytvořili pořádnou podporu pro přirozené zakřivení zad. Pokud vám to nebude pohodlné, přidejte více polštářů i pod nohy.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Xenia Shalagina

Změnit polohu spánku není jednoduché

Dost možná si myslíte, že bude hodně těžké změnit polohu spánku, na kterou jste již léta zvyklí, a také to tak je. Ale uklidnit vás může například to, že je to náročné jen na pár nocí. Jakmile se totiž probudíte bez bolesti, uvědomíte si, že nový styl spánku je to nejlepší, co jste pro sebe mohli udělat. Takže to po prvních neúspěších rozhodně nevzdávejte.

V jaké poloze spíte vy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články