Pravý důvod ochabnutí prsou odhalen. Stačí správně posílit Cooperovy vazy. Během pár dnů bude váš dekolt opět jako za mlada

Tvar a velikost prsou jsou u žen dány především geneticky. V průběhu života se ale do značné míry mění. Zkuste zabránit ochabování svalů a vlivu gravitace.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Prsa se liší od člověka k člověku. Každý má odlišné genetické předpoklady. Prsní tkáň je tvořena převážně tukem, žlázami a vazy, které sahají od klíční kosti k podpaží a přes střed hrudníku. Je naprosto přirozené, že v průběhu let ztrácí prsa původní tvar a pružnost. Přesto to u některých žen může vyvolat úzkost. Z části je možné tento proces zpomalit cvičením na posílení takzvaných Cooperových vazů.

Široké paže pomohou udržet prsa ve formě

Jeden z nejprospěšnějších cviků je zároveň i jeden z nejjednodušších. Naplňte dvě PET lahve vodou a položte se na podložku na záda. Pokrčte kolena a chodidla nechte na podlaze. V každé ruce držte jednu lahev s vodou a natáhněte ruce rovně vzhůru tak, aby vnitřky zápěstí směřovaly proti sobě. Pomalu spusťte paže do strany s mírně pokrčenými lokty. Pak ruce opět vraťte do výchozí polohy. Doporučuje se 15 – 20 opakování ve třech sadách.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kliky na posílení prsou

Klekněte si na kolena a ruce položte pod ramena na podložku. Prsty by měly směřovat dopředu. Srovnejte páteř a stehna do jedné linie a podsaďte pánev. Ohněte ruce v loktech a přibližte se hrudníkem k podložce. Pak se vraťte do výchozí polohy. Cvik si můžete ztížit tím, že natáhnete kolena a budete se opírat o podložku jen prsty nohou. Provádějte 2 – 3 sady cvičení po 10 opakováních.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Protažení hrudníku

Postavte se zpříma s patami u sebe a vztyčenou hlavou. Propleťte prsty rukou za zády a ruce tlačte směrem od sebe. Ruce natáhnete a zvedněte je tak vysoko, jak je to jen možné. Zůstaňte v této pozici po dobu pěti nádechů a výdechů a pomalu uvolněte. Díky tomuto jednoduchému cviku protáhnete také ramena a hrudník. Provádějte pravidelně 2 – 3 sady po osmi opakováních tohoto cviku.

Další cvik vleže na zádech

Lehněte si opět na záda na podložku. Mějte pokrčená kolena a chodidla celou plochou na zemi. V každé ruce držte jednu láhev s vodou. Ruce jsou natažené nad hrudníkem a dlaně směřují dopředu. Spusťte ruce do stran tak, aby byly lokty ohnuté do pravých úhlů. V okamžiku, kdy se paže dotknou podložky, se pomalu vraťte do výchozí polohy. Takto cvičte 2 – 3 sady po 12 – 15 opakováních.

Neměli bychom ovšem zapomenout dodat, že existují i další účinné způsoby zpevnění prsou přírodní cestou.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články