Tlakové body, které podle starobylé čínské praxe pomohou uzdravit vaše tělo i mysl. Nahmatat je zvládne každý

Těchto šest tlakových bodů vám pomůže při stisknutí vyléčit některé problémy, jako je například bolest hlavy nebo únava.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Starobylá čínská praxe akupresury (léčení pomocí stisknutí citlivých akupresurních bodů na našem těle) může být pro nás skvělým pomocníkem, když se potýkáme s nepříjemnými zdravotními problémy, jako jsou bolesti hlavy, nachlazení, chřipka nebo únava. Podle odbornice Debra Rose Wilson však může tato metoda pomoci také dosáhnout naší celkové pohody, protože navíc uvolňuje naši mysl. Seznamte se proto s šesti tlakovými body, která vás mohou přirozeně uzdravit. 

Feng Chi

Prvním akupresurním bodem, který vás dokáže zbavit bolestí hlavy, migrén, únavy, nízké energie a některých příznakům nachlazení, je Feng Chi. Tento citlivý bod se nachází v místě, kde se střetávají vaše krční svaly s lebkou. Abyste jej našli, sevřete ruce a propleťte prsty, palci nahmatejte ušní kůstku a poté jeďte prsty drážku po drážce až k bodu, kde začínají krční svaly. Jakmile bod nahmatáte, palci zatlačte směrem k lebce, a poté oblast masírujte po dobu 4-5 sekund. 

i

Zhong Zhu

Správné stisknutí bodu Zhong Zhu vás může zbavit bolesti hlavy, ramen, napětí v krku a bolesti v horní části vašich zad. Nachází se za klouby prstů v drážce tvořené šlachami prsteníčku a malíčku a cvik provedete tak, že na prohlubeň silně zatlačíte a poté ji budete po dobu 4-5 sekund masírovat. 

Jian Jing

Dalším citlivým bodem je Jian Jing, který je podle starobylé čínské praxe vhodným kandidátem pro odstranění ztuhlosti v šíji, napětí v ramenou a chronické bolesti hlavyNaleznete jej mezi vašimi ramenními rotátory a páteří a cvik provede tak, že tento bod stisknete palcem a ukazováčkem k sobě. Poté na danou oblast tlačte oběma prsty směrem dolů po dobu 4-5 sekund. 

Nei Guan

Nei Guan je název bodu, který se nachází v prohlubni mezi šlachami vzdálené na šířku čtyř prstů od vašeho zápěstí. Pokud tuto praxi budete dlouhodobě procvičovat, můžete se zbavit všech žaludečních nevolností (i během těhotenství), nevolností z pohybu, syndromu karpálního tunelu a bolestí hlavy. Stačí pouze masírovat tento akupresurní bod jemným tlakem bod po dobu 4-5 sekund. 

Zu San Li

Dalším akupresurním bodem, který vás dokáže zbavit žaludečních a střevních potíží, zvracení, nevolnosti, stresu a únavy, je Zu San Li. Podle tradiční čínské literatury vám dlouhodobé procvičování této praxe může dokonce přinést dlouhověkost a zlepšit celkové zdraví. Bod se nachází na vaší holeni v prohlubni vzdálené od vašeho kolene na vzdálenost čtyř prstů. Cvik provede tak, že na tento bod budete tlačit směrem dolů po dobu asi 4-5 sekund. 

San jin ťiao

Stisknutí San Jin ťiao vás dokáže zbavit urologických poruch, pánevních poruch, menstruačních křečí a nespavosti. Tento bod se nachází v žlábku za kostí vzdáleného čtyři prsty od nejvyššího bodu vašeho kotníku. Abyste praxi aplikovali správně, musíte na něj vyvíjet silný tlak po dobu 4-5 sekund. Podle tradiční čínské literatury tato metoda může navíc ženám výrazně zlepšit jejich celkový zdravotní stav. San Jin ťiao by však nikdy neměli procvičovat těhotné ženy.  

Která z uvedených praxí se vám osvědčila nejvíce? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články